Program do filmow bitrate


(Eb001) #1

Witam! Kupilem na allegro tanie radio z DVD :confused: Opis aukcji byl zachecajacy. Lecz zaden film mi nie chodzi dobrze najpierw obraz pozniej dzwiek. Allegrowicz wyslal mi e-maila:

,, Proszę filmy divx nagrać nie szybciej niż 12x oraz aby dźwięk miał stały bitrate. "

Jak mam to rozumiec?


(Łukasz14) #2

kmllmk , widać, że koleś jest piratem :evil:

Jemu chodziło, że jakbyś nagrywał filmy w formacie DivX/XviD to nagrywaj z prędkością mniejszą od 12x :stuck_out_tongue:


(Eb001) #3

Predkosc to rozumiem, nie wiem o co chodzi z tym dzwiekiem :expressionless: Nie wiem jak to zrobic...


(Łukasz14) #4

kmllmk , no to własnie o to chodzi kolesiowi...

Bo jak nagrasz z prędkościa mniejsza od 12x to bitrate będzie dobry :stuck_out_tongue:


(Skiff) #5

Wcale nie o to chodzi. Stały bitrate w dźwięku to oznacza, że jest przez cały czas np. 128 kbps, a nie że się zmienia. A prędkość nagrywania zalecam 8x (dla DVD), a 16 (dla CD). Prędkość nagrywania jedynie wpływa na to jak będą słabsze czytniki czytać płytę. A bitrate dźwięku może mieć wpływ na to czy będzie dźwięk czytany przez kodeki w Twoim radiu z DVD


(Eb001) #6

Tak Skiffi zgadzam sie z Toba i tutaj nie mam watpliwosci. Wiem co to jest bitrate ale czy da rade w prosty sposob przerobic film? ( dzwiek )


(Skiff) #7

Czy ten czytnik co masz to jest DVD, czy odtwarzacz DivX. Bo jeżeli włożysz normalną płytę DVD (z filmem, ale nie jakieś DivX-y, tylko prawdziwe DVD-Video) to powinno działać, gdyż dźwięk jaki jest na DVD (AC3) jest o stałym bitrate = powinno działać. A i zdecydowana większość filmów DivX ma stały bitrate dźwięku.


(Eb001) #8

Pozwole sobie wkleic linka : http://www.allegro.pl/item393269052_skl ... wizja.html

Szczerze mowiac nie mam zadnej ale to zadnej plyty z filmem dvd ale jutro pozycze od kogos i zrobie test... A wracajac do pytania to divxa mozna przerobic na staly bitrate ?


(Skiff) #9

Powinno czytać normalne DVD (np. z jakiejś gazety z filmem na pewno będzie ok)