Program do gazetki reklamowej

Muszę zrobić gazetkę reklamową do szkoły jako praca domowa. Na myśli mam GIMPa 2 bo w nim potrafię się jako tako obsługiwać i często w nim pracuje aczkolwiek wiem, że trzeba się pobawić, żeby wydrukować projekt w danych wymiarach rzeczywistych. Znacie może jakiś program który pozwoli mi na zrobienie gazetki, broszury?

Adobe InDesign, Corel Draw, QuarkXPress, Scribus

Ale jeśli masz na myśli użycie GIMPa do takiej pracy i pytasz, w którym programie masz to zrobić - to może lepiej wykorzystaj Writera czy Worda.

Gimp odpada ze względu na kompletnie inne przeznaczenie i niedostosowane narzędzia. Choć oczywiście jak się zaprzesz…

Nie wiem jakie inne narzędzia znasz.

Teoretycznie najprościej będzie to zrobić w Wordzie lub darmowym odpowiedniku z Libre Office. Lecz to też nie są narzędzia dedykowane.

Programami dedykowanymi do składu i łamania tekstu (DTP) są:

  • InDesign od Adobe - płatny, ale możesz zainstalować darmową, testową wersję na 30 dni.

  • Publisher - znajduje się w Pakiecie MS Office

  • Scribus - w pełni darmowy i spolszczony program do DTP. Do gazetki szkolnej jak znalazł.

Tylko trzeba pamiętać, że praca z programami do DTP charakteryzuje się inną filozofią działania niż zwykły edytor tekstu typu Word.

Wypróbuj program Inkscape. To darmowy odpowiednik Corela.

@Canaletto

Inkscape, jak sam napisałeś, jest programem do obróbki grafiki wektorowej. Ze składem ma tyle wspólnego, że ma tam narzędzie dodawania tekstu. I tyle.

To tak jakby do obróbki grafiki polecić MS Worda, bo tam też można przyciąć grafikę, zwiększyć, czy zmniejszyć nasycenie itp. Przykład przejaskrawiony ale oddaje istotę problemu.

LibreOffice z odpowiednimi szablonami. Na szybko znalazłem trzy, które mogą okazać się przydatne:

  1. Trzykolumnowa _ broszura _
  2. Wydarzenie pozwala w profesjonalny sposób się zareklamować
  3. Magazyn to dłuższy dokument omawiający produkt, jego twórców i możliwe kierunki sponsoringu

Przejrzyj też inne szablony, może znajdziesz coś lepszego.