Program do grafiki

Witam,

poszukuję programu od którego wymagam:

a) stworzenia pliku aby jego rozdzielczość mogła mieć w rzeczywistych jednostkach min metr na metr,

b) w którym będę mógł wyciąć dany element z jednego obrazka i przekopiować go na ten metr na metr (chodzi o wycięcie tego co chcę, np. serca, ale nie kwadratu wokół)

c) i czy jest coś innego niż GIMP? bo on się coś mi wiesza…

PS. Chcę w nim zrobić drzewo genealogiczne, chcę z innych obrazków powycinać ramki i tutaj powklejać.

Pozdrawiam,

Marek

wiesza się zapewne dlatego że plik, który tworzysz zajmuje ogromną ilośc pamięci… masz info na dolnej belce w oknie z obrazkiem.

a może warto użyć oprogramowania typowo do tworzenia drzewa genealogicznego?? wiem, że coś takiego jest ale nie polecę bo nie używałem.

Jest, ale nie tworzy drzewa tylko zwykłe tabelkowate sprawy… Chcę coś w tym stylu: http://steifer.republika.pl/genea/stamm … piele.html

takie drzewo nie musi być robione w programie do grafiki rastrowej (typu gimp czy photoshop), wygodniej byłoby w programie do grafiki wektorowej, np. corel draw

wrzucasz tam obrazek drzewa (bitmapa lub wektorowy klipart), a całą resztę (ramki, serca itp.) można narysować albo też skorzystać z gotowców

program do wektorów miałby tę przewagę, że lepiej się w nim robi teksty, a musisz tam dać ich pewnie sporo; łatwiej też wyrównywać położenie obiektów

Christofor , dziękuję za odpowiedź. Chciałbym przerobić ten obrazek: http://steifer.republika.pl/genea/stamm … ahnen2.jpg . Rozbudować go na boki i poucinać niektóre gałęzie. Te kwadraciki (np. 2 piętro drzewa) zwyczajnie przekopiować. Czy jest to w miarę możliwe w Corel Draw?

Pozdrawiam i czekam na odp,

Marek

obrazek możesz sobie przerobić np. w gimpie i dopiero gdy będzie gotowy wrzucić do corela jako tło i wpisywać teksty;

w corelu istnieje możliwość zwektoryzowania tego obrazka – wtedy dostajemy wektory, którym możemy zmieniać grubość i kolor linii itp.

można też wtedy je skalować, a więc mógłbyś powiększyć go dość znacznie (ale nie wiadomo czy jakość będzie dobra)

Dziękuje za wyczerpującą odpowiedź. Pozdrawiam,

Marek