Program do identyfikacji wersji USB

poszukuje programu, jak w temacie, najlepiej żeby był to mały program (poniżej 1MB), a nie kombajn w stylu Sandry czy Everestu

Jak się domyślam, chodzi o identyfikację wersji portów USB odnośnie tego czy USB 1.0, USB 1.1 czy też USB 2.0?

tak, o to mi chodzi

W takim razie, ja nie podam Ci konkretnego programu, tylko kilka informacji.

USB 1.0 montowane jest od 1996 roku. A jeśli kupileś płytę główną po 1998 roku to prawdopodbnie będzie to USB 1.1 poniewaz oficjalnie specyfikacja ta została ogłoszona we wrześniu tegoż roku. USB 2.0 jest na rynku od kwietnia 2000 roku.

komputer kupiłem w 2002 (nowy) i mam USB 1.1, z tego co piszesz wynikałoby, że w czasie gdy kupowałem komputer istniała juz specyfikacja 2.0, ale nie na wszystkich płytach ją stosowano

chodzi mi o to, że staram się pomóc znajomej osobie, która ma problem z usb ale zupełnie się na tym nie zna a ustelanie wersji portu jest tu kluczowe

A czy sprawdzaliście w książeczce od płyty głównej. Tam na pewno musi pisać jakie wersje portów USB są zamontowane na płycie głównej. Jeżeli takowej książki nie ma, można udać się na strone producenta płyty głównej, odnaleźć model swojej płyty i przeczytać o zastosowanych USB.

tak też uczyniłem, dzięki za pomoc