Program do języka c

Jaki program byłby najlepszy do tego języka dla początkującego?

Po pierwsze to nie program, lecz środowisko :smiley: Jak dla początkującego, to polecam Dev-C++ - w nim możesz kompilować programy w C++, jak i w czystym C :slight_smile:

Jak wyżej. DEV-C++ to najlepszy wybór dla początkujących programistów.

Naucz się co to kompilator, linker, dopiero się pytaj który wybrać, bo źle zadałeś pytanie. Nie istnieje program do C, to jest kompilator. gates22 podał Ci środowisko, które jest stare, zardzewiałe i nie rozwijane, instaluje razem ze sobą stary kompilator i ogólnie jest fuj(jak coś, to szukaj na forum, kiedyś podałem kilka powodów). Od biedy może być, ale o wiele lepszym wyjściem jest Visual C++ bądź Eclipse + MinGW.

Dla początkującego to z prostszych zestawów IDe + kompilator polecam :

  1. Codeblocks (bardzo dobry na początek, w mojej opinii zastępca Dev-Cpp)

http://www.codeblocks.org/

  1. Visual C++ Express (bardzo znany, ale dla początkującego chyba za dużo na raz, kompilacja czystego C jest problematyczna)

http://www.microsoft.com/express/vc/

  1. Pelles C (mały i zgrabny, tylko C, nadaje się do szkolnych przykładów w sam raz)

http://www.smorgasbordet.com/pellesc/

I pamiętać… duuuużo praktyki!

dokładnie, masz rację - Dec-C++ jest stare i nierozwijane już bardzo długo :slight_smile: Ale według mnie, jeśli chodzi o początkującego, to Dev jest dobry, bo po co amatorowi tak zaawansowane opcje jakie oferuje VC++ ?? Jeśli chodzi o kompilator z Devem, to także się z tobą zgadzam, ale myślę, że początkującemu kompilator różnicy nie robi :smiley:

Może i nie robi mu różnicy, ale uczy złych nawyków. VC++ nie jest takim kolosem za jakiego się go uważa, nie przytłacza mnogością funkcji, wystarczy się nie bać. Ja zaczynałem od Dev-C++, napisałem “Hello World!” i na tym moja przygoda z tym IDE się kończy. Prawdę powiedziawszy od razu zacząłem używać VC++ i nie miałem problemu z opanowaniem go. Poznać tylko menu Build i Project i toolbary i wystarczy. Jeśli się zna angielski na poziomie podstawowym i ma się pod ręką jakiś tutorial który opisuje jak stworzyć projekt w nim(np. “Od Zera Do Gier Kodera” Xiona) to nie będzie się mieć najmniejszego problemu.

Kompilacja C w VC++ nie jest problematyczna, trzeba tylko zmienić jedną z opcji(“C/C+±>Advanced->Compile As” ustawione na “Compile as C Code(/TC)”).

Pomyśl teraz że mylisz pojęcia kompilatora i “programu do języka C”.

Zrobisz coś takiego w gąszczu opcji VC++ ?

“Kompilacja C w VC++ nie jest problematyczna, trzeba tylko zmienić jedną z opcji(“C/C+±>Advanced->Compile As” ustawione na “Compile as C Code(/TC)”).”

To do mnie? Nie mylę pojęć kompilatora i IDE, VC++ jest i IDE i kompilatorem(cl.exe).

Wystarczy chwilkę poszukać, jak się już załapie jak to jest rozmieszczone to nie będzie tego problemu. W Eclipse CDT jest to IMO gorzej rozwiązane(miałem problem z dodaniem bibliotek do linkera, bo nie mogłem znaleźć adekwatnej nazwy).

Nie o tobie tylko o kimś kto pojęcia nie ma o programowaniu :slight_smile: Zaręczam ci że wpuszczenie kogoś w VC Express lub Eclipse kończy się zniechęceniem po 5 minutach. Sprawdzone :wink:

Wpuściłem siebie, nie miałem większego problemu. Jeśli ktoś chce i jest pojętny(+zna angielski) to się nie zrazi, ale dla większości programowanie to “bułka z masłem”, a gdy dosiądą do VC++/Eclipse to przytłacza ich ogrom opcji, których nie muszą używać. Nawet nie muszą wiedzieć o ich istnieniu.

znam pojęcie kompilator czytałem początek kursu i pojawiły się schody muszę wybrać program, czy Dev-C++ instaluje się przez internet

viewtopic.php?f=23&t=152339&p=1026904&hilit=+jaki+kompilator#p1026904

czy Dev-C++ instaluje się przez internet

http://www.bloodshed.net/devcpp.html

Nie polecam bawić się w to środowisko, lepiej użyj Code::Blocks, jest lepsze i nadal rozwijane.

a czy Code::Blocks instaluje się przez neta proszę wybierzcie dla mnie łatwy program

Co rozumiesz przez instalację przez internet? Czy to, że instalator ściąga odpowiednie pliki po zaczęciu instalacji? AFAIK nie.

tak chodzi mi o to, że zaczynam instalacje i w trakcie instalacji program pobiera coś z neta