Program do kalibracji baterii w laptopie

Witam :slight_smile:

Jestem posiadaczem laptopa ASUS k25je. Komputer przez długi czas był używany przez kilka osób, często w niewłaściwy sposób i niestety bateria powoli odmawia posłuszeństwa.

Poszukuję programu do kalibracji baterii w swoim laptopie. Może ktoś mógłby coś polecić? Dodam, że w BIOSie nie ma takiej opcji. Dostałem odpowiedź od ASUSa, że w nowszych modelach ta opcja nie jest potrzebna, gdyż komputer sam monitoruje stan baterii itd. itp…

Proszę o poradzenie mi jakiego programu mógłbym użyć do kalibracji. Wiem, że krążą różne porady o rozładowywaniu kompa itd., ale zależy mi na programie.

Z góry dziękuję za pomoc. :smiley:

W nowych modelach, dedykowany układ w laptopie cały czas sprawdza stan baterii co powoduje, ze funkcja w BIOS nie jest konieczna. Należy pamiętać tylko o prawidłowej eksploatacji sprzętu komputerowego a zwłaszcza baterii.Jak już jej się trochę oberwało jak piszesz to żaden program tu nie pomoże.

Cześć

Popaczek życzę szczęścia przy szukaniu programu. Zarówno ASUS jak i kolega wyżej dokładnie ci wyjaśnili że takie kalibrowanie baterii jest nie potrzebne.

A jak bateria była nieprawdłowo użytkowana i ma wysoki Wear Level to nic już nie poradzisz i żaden program nie pomoże.

Cóż, dzięki za rady :slight_smile: Czyli pozostaje kupno nowej baterii… :frowning:

Cześć

Tak z ciekawości zapytam, jaki Wear Level ma twoja bateria że chcesz kupić nową?

Obecnie Wear Level wynosi 49 %. Ale nie o poziom wskaźników mi chodzi, tylko o to ile realnie bateria trzyma. A realnie wygląda to tak, że po naładowaniu do 100 % popracuję przy kompie max godzinę i wyskakuje dymek o konieczności ładowania.

Do tej pory, gdy byłem w pracy wyjmowałem baterię, podłączałem laptopa pod zasilacz i nie było problemu. Niedawno jednak zmieniłem pracę, a tu już nie mam możliwości trzymania kompa na zasilaczu, potrzebuję wytrzymałej baterii.

Dodam, że nie pracuję na baterii na maksymalnie rozjaśnionym ekranie itd.,boję się pomyśleć ile by bateria wtedy trzymała :smiley:

Podaj symbol widniejący na baterii. Właśnie napisałem do przedstawicieli asusa zapytanie, ile kosztowałaby nowa do Twojego modelu. Odpowiedzieli tyle, żeby podać symbol baterii. Rożne nówki można kupić od 180 zł. do 340. Zastanowiłem się, gdyby to był niższy połap cenowy, czy nie warto byłoby zainwestować. Mam laptop na baterie, to zorientuję się sam w przypadku problemu.

Nie wiem czy o to chodzi: K52JE - EX097V

W innym miejscu jest jeszcze A32-K52

Odpisali mi z podaniem linka do sklepu na oryginał i zamiennik wysokiej klasy, cokolwiek to znaczy. Podaję Ci tego linka http://www.ebaterie.pl/advanced_search_ … odpowiedzi

Wielkie dzięki za pomoc. :slight_smile:

Na pewno kupię nową, pomyślę jeszcze tylko, którą wziąć :wink: