Program do karty TV

Witam wszystkich,

kupiłem kartę tv Creatix CTX953 v. 1.4.2 do komputera (pod PCI).

 

Karta zainstalowała się automatycznie i nie wywala błędów w menadżerze urządzeń. Podłączyłem do niej kabel z kablówki (na tv jest ponad 60 programów).

 

Zainstalowałem programy SMARTDvb, PROGdvb i nie znajduje żadnych stacji tv.

Jedynie Splash lite wyszukał jakieś 24 programy. 

Czy polecicie jakiś program, który będzie znajdować więcej programów tv? Na razie tylko jeden cokolwiek znalazł, a reszta nie działa (albo błąd mojej konfiguracji). 

 

Proszę również i jakieś info co do ustawień, może to kwestia konfiguracji programów?

Kabel antenowy podłączyłeś bezpośrednio z gniazdka, czy z dekodera? Jeżeli z gniazdka, to wyszukało ci 24 kanały, bo tyle jest w tv naziemnej. Pewnie masz puszczone sygnał z naziemnej i kablówkę razem. Podłącz do dekodera od kablówki i sprawdź ile kanałów ci znajdzie.

Karta Creatix CTX953 v. 1.4.2 jest kartą dvb t . Trzeba do niej podłączyć sygnał z anteny naziemnej, najlepiej zewnętrznej. Rodzaj anteny jest zależny od odległości do nadajnika. W Polsce nadawane są trzy multipleksy, na których są nadawane 24 kanały. Jest jeszcze multipleks cyfrowega polsatu kodowany. Do odbierania sygnału z kablówki potrzebna jest karta dvb c. Na terenach przygranicznych można odebrać kanały nadawane z sąsiednich krajów, przy ustawieniu anteny zewnętrznej w odpowiednim kierunku.

 

Pozdrawiam Stasiek.

Dziękuje za odpowiedzi :wink:

 

 

Bezpośrednio z gniazdka, ponieważ tak samo podłączam do tv i myślałem, że działa na takiej samej zasadzie, a w tv mam ponad 60 programów. Podłączyć do dekodera nie mogę, ponieważ takiego nie mam. Co radzisz?

 

 

 

Czyli najlepiej będzie odłączyć kablówkę i podpiąć jakąś zewnętrzną antenę (czyli będzie więcej kanałów)? 

 

Wybaczcie jestem trochę zielony w tej kwestii :wink: