Program do "klonowania" plików

Witam. Mam uszkodzony dysk przenośny na gwarancji. Potrzebuję zgrać z niego dane, ale kilku plików nie jestem w stanie zgrać. Chciałbym użyć jakiegoś programu do klonowania tych plików, tak, by pominąć uszkodzone sektory. Próbowałem unstopable copier, ale on na pierwszym uszkodzonym pliku przestaje reagować i nieistotny jest czas jaki mu się da na odzyskanie responsywności, zwyczajnie przestaje odpowiadać i na tym kończy się jego przydatność. Jest też masa programów do klonowania dysku, ale potrzebuję tylko kilka plików zgrać, a nie cały dysk. Zresztą dysk przenośny jest większy niż mój wewnętrzny więc takie coś nawet nie wchodzi w grę :confused:

Jak mogę sobie z tym poradzić?

Spróbuj wtyczki do Total Commandera. Niestety nie wiem, czy TC w wersji shareware akceptuje wtyczki, gdyż mam wykupioną licencję.

Dzięki, a czy tą wtyczkę specjalnie trzeba wywoływać, czy działa automatycznie podczas standardowego kopiowania?

Niestety nie mam jak tego sprawdzić, gdyż na szczęście nie posiadam uszkodzonych nośników. Zauważyłem, że plik wfxDsk_Badcopy_1.0.0.5.zip do którego link jest w moim poprzednim wpisie zawiera w katalogu nscopy samodzielny program nscopy.exe, który działa tak jak ta wtyczka (wg zapewnień autora oczywiście).

Chyba jako wtyczka trzeba jakoś specjalnie używać, ale jako osobny program nie ma sobie równych. Nic nie chciało ruszyć tych plików, a on przeleciał co sie dało, potem wrócił i zabrał się za bad sectory. rewelacja :slight_smile: