Program do Koła Fortuny

Z góry przepraszam jeśli to zły dział, a nazwa tematu też taka trochę dziwna, po prostu nie miałem pojęcia jak inaczej problem przedstawić.

Do rzeczy: mój kolega chce zorganizować pewnej grupie osób zabawę o nazwie “Koło Fortuny”. Ma to wyglądać tak, że na ekranie wyświetla się ileśtam kwadratów/kropek/gwiazdek, a jeśli ktoś odgadnie jedną z liter, kolega dotyka jej (na ekranie dotykowym) i odsłania się właśnie owa litera. Idea dosyć jasna, chyba każdy widział ten program w telewizji :wink:

Teraz pytanie: jak mozna coś takiego jakimś w miarę prostym sposobem zrobić? Trochę HTML’a znam, więc próbowałem coś skleić ale tam można było co nawjyżej na ramkach (konkretnie tagi “iframe”) robić. I nawet mi to ładnie fajnie wyszło, tylko że na każdą literę przypadały 2 pliki tekstowe, a każdy kolejny z nich trzeba było z osobna edytować, co w sytuacji w której kolega będzie miał z 50 wyrazów raczej nie będzie zbyt wygodnym i szybkim rozwiązaniem :confused: Macie jakieś inne pomysły, jak do problemu podejść? Może Office dysponuje taką opcją, może ktoś mógłby taki prosty programik napisać, albo może w necie jest tego typu gra z możliwością dodawania własnych wyrazów?

a może gotowa gra w flash:

http://www.gryonline.org/play,90,kolo_fortuny.html

Nie rozumiesz. Kolega chce, aby w grze znajdowały się TYLKO konkretnie wybrane przez niego wyrazy.

Właściwie da się to rozwiązać za pomocą HTML oraz JavaScript.

No fajnie, dobrze wiedzieć ale można by tak wiecej szczegółów? Bo ja w JavaScript nie umiem nawet “Hello World!” napisać :confused: Da się nauczyć tego szybko na tyle, żeby cuś takiego stworzyć? A może TEN jakoś przerobić?

Nie zbyt rozumiem pytania, szybkość twojego uczenia się stricte zależy od twojej inteligencji. Czas uczenia się z kolei absolutnie nie wpływa na możliwość stworzenia czegokolwiek, chyba że podejrzewasz iż tobie nie starczy życia aby nauczyć się JS.

Jakie chcesz konkrety? Naucz się JS jest do tego od groma kursów w internecie oraz książek w bibliotekach i księgarniach. A może oczekujesz że ktoś da rady na jednej stronie zapodać ci skrócony kurs JS dzięki któremu dasz rady to napisać? Kiedyś była na tym forum podobna dyskusja. Skończyło się na propozycji stworzenia jednostronicowego kursu transplantacji serca.

Nie no spoko, wiem że nia da się zrobić jednostronicowego kursu :wink: Chodziło mi o to, czy tą konkretną rzecz da się jakoś szybko napisać, lub czy ktoś umie przerobić to co podałem w linku dalej.

Tak mówiłem od czego zależy szybkość uczenia, to że trzeba to powtórzyć świadczy raczej negatywnie.

Co do przeróbki: można czajnik przerobić na samochód ale czy nie prościej zrobić ten samochód bez udziału tegoż czajnika - w sumie szybciej będzie.