Program do kompresji, konwersji wideo 4K HDR

Witam.
Szukam programu którym mógł bym przekonwertować film 4K HDR. Sprawdzałem kilka programów ale przy wszystkich po skończeniu konwersji film nie ma HDRu

Nie wiem czego szukasz - programu do kompresji Video czy programu do konwersji VIDEO z …do …- bo to zupełnie co innego. Jaz piszesz tak a raz tak. Przy kompresji nie uzyskasz HDR bo ograniczasz zakres mapowania odcieni - nawet jak znajdziesz taki program i i tak nie będzie to HDR.

Chciałbym zgrać filmy z płyt Blu-ray na format hevc na dysk tylko żeby nie ważył ponad 50GB i był HDR

HDR ma sygnał min 10 bitowy - jak zrobisz z 50 GB 5 GB to nie będziesz miał za nic HDR przy takiej kompresji

Oczywiście, że da się transkodować materiał z Bluraya 4K, tak, aby zajmował mniej miejsca.
I nie, nie stracisz HDRa.

Spróbuj programu ffmpeg, poniżej przykładowe polecenie, które zachowa odpowiednie parametry dla HDRa i zapewni dobrą jakość:

ffmpeg -i ścieżka_do_pliku_źródłowego -map 0 -c copy -c:v libx265 -color_primaries bt2020 -color_trc smpte2084 -colorspace bt2020nc -preset fast -crf 18 ścieżka_do_pliku_docelowego

Szok, odkrył tajemnicę serwisów VOD, HDR nie działa bo film zajmuje 5GB a nie 50!

Może wypróbuj avidemux

Format Factory??

MatX_ ma rację, ffmpeg będzie najlepszy.
Do ffmpeg jest graficzna nakładka:
http://www.myffmpeg.com/index.html

Jakie ograniczenia ma bezpłatna wersja „Try Now”? Nakładki.

Działa wszystko ale myffmpeg możesz uruchomić tylko 5 razy

Ja tam pamiętam gierkę co jeden raz się dało walczyć i potem „odinstaluj albo kup pełną wersję”.

Dzięki za info.
A tak na marginesie, to mam portable JDownloadera 2, który wymaga do prawidłowego działania składnika FFmpeg.
Nie wiem tylko, jak z poziomu tego programu uruchamiać konsolę poleceń…bo rozumiem, że skoro program dociągnął ten składnik, to można również wywoływać z jego poziomu (czyli portable) polecenia, czy się mylę?
Przejrzałem teraz wszystkie pliki JDownloadera2 portable i co dziwne nie widzę w nich żadnego pliku ffmpeg, chociaż program wołał o zgodę na dociągnięcie.
Za to widzę w innym programie portable YDL-UI
katalog z ffmpeg

Z tego poziomu można go uruchamiać jako osobny program?

Z tego drugiego powinno się dać.

Najlepiej wybrać opcję „uruchom wiersz polecenia/powershell tutaj” i na okno przeciągać pliki wideo by nie komplikować sobie ścieżki na ffmpeg (bez wrzucania jej na stałe do path lub tymczasowo komendą SET "%path%;pobrane/YDL/bin/ffmpeg/").

do permanentnej edycji niby nawet jest setx SetX - Set environment variables - Windows CMD - SS64.com

Dzięki.

Nakładka graficzna "Axiom"do ffmpeg, darmowa, bez instalacji, z ffmpeg lub bez, ffmpeg można pobrać się osobno (jest link) do folderu z „Axiom”:

Ten temat został automatycznie zamknięty 180 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.