Program do kontroli rozdzielczości przerzucanego obrazu

Witam. Mam taki problem, mój telewizor 40’’ Sony Bravia KDL-40BX420 po podłączeniu przez HDMI nie podaje komputerowi rozdzielczosci z którą komputer może przerzucać obraz na telewizor a jest taka jak rozdzielczośc ekranu laptopa 1600x900. Przez to obraz przerzucany na telewizor mieści się na środku ekranu z 5 cm obwódką. Nie potrafię zmusić telewizora aby podawał dobrą rozdzielczość i musze zoomować przez co obraz jest obcianany(w ustawnieniach karty graficznej - wiecie o co chodzi). Karta graficzna Radeon HD 5650.

Znacie może jakiś program który umożliwiał by wpisanie ręcznie rozdzielczości ekranu telewizora by obraz był prawidłowo wyświetlany?

pozdrawiam

  • Witam. Widziałem rozdzielczości Twojej karty graficznej. Nastaw na 1920x1200 i problem powinien zniknąć.

Z drugiej strony, jeśli maksymalna rozdzielczość Twojego laptopa, to 1600x900, to zawsze będziesz miał taki obraz.

Zawsze powtarzam znajomym, jak chcą nową kartę kupić. Rozdzielczością karty graficznej, rozdzielczości monitora nie przeskoczysz, więc się zastanów, czy warto.

Moja karta graficzna pozwala na 2560x1600, a mój monitor Samsung SyncMaster T260 Full HD, na 1920x1200. Rozdzielczości w grach, i na pulpicie zawsze będą 1920x1200.

  • Jedyny monitor, który by obsłużył moją rozdzielczość kosztuje około 9 tysięcy złoty.

W skrócie. Jeżeli to jest maksymalna rozdzielczość laptopa, to zawsze będzie się tak obraz wyświetlał na TV w rozdzielczości 1600x900.

A jeśli chodzi o program, do zmiany rozdzielczości w TV, to nie ma czegoś takiego, a przynajmniej nie słyszałem.

Jeżeli chciał byś mieć rozdzielczość taką samą na laptopie, i w tv, zostaje Tobie przesiadka na laptop, który jest już Full HD, i obsługuje rozdzielczości 1920x1080 http://allegro.pl/sony-vpc-eb4x0e-bq-i5 … 46213.html Czyli takie, jakie posiada Twój telewizor

mi nie chodzi aby podnieść rodzielczość karty graficznej po prostu chodzi mi o to aby obraz z laptopa był dopasowany do rozmiaru telewizora. żeby nie obcinało po 5 cm z każdej strony. jest na to jakiś sposób??? bo oczywiście moge zomować na tv ale wtedy obra i tak nie jest dopasowany tak jakbym chciał…

cześć , w menu telewizora , w podmenu- ustawienia obrazu , powinna być opcja między innymi - dopasuj do ekranu - zatwierdz , powinno dopasować obraz do ekranu :slight_smile:

A ten obraz ma się pojawiać na całym ekranie ?? Dobrze zrozumiałem ??

  • Jeżeli obraz z laptopa, ma być na całym ekranie telewizora, pozostaje kupić tylko laptopa Full HD z rozdzielczością taką, jaką ma Twój telewizor, czyli1920x1080.

Nic innego się nie wymyśli.

dzieki za pomoc.

pozdro