Program do konwersji filmu DVD na RMVB

Witam. Poszukuje darmowego programu który bezproblemowo prze konwertuje mój prywatny film z koncertu na RMVB i przy okazji wzmocni dźwięk, bo jest trochę za cicho. Proszę o porady, pozdrawiam.

Automatycznego i darmowego rippera chyba brak. Możesz za to zrobić wszystko w dwóch etapach - najpierw zripować DVD na bezstratny m2ts i jego dopiero przekodować na skrajnie nieefektywny RMVB.

Np. Any Video Converter 3.3.5

Wystarczy wszystko odpowiednio ustawić w opcjach.

Do tego musisz posiadać odpowiednie kodeki.

Z tym może być problem ale warto sprawdzić :wink:

Jest coś takiego jak FormatFactory http://www.dobreprogramy.pl/FormatFacto … 13295.html

Swoją drogą, po co konwertować do RMVB – przecież to najbardziej nieefektywna forma pliku?

rmvb, to nie lepiej było nagrywać wszystko telefonem komórkowym, przecierz jakość jest podobna, a co do programu to jak nie ustawisz go tak jak trzeba

to ci wyjdzie gorsza jakość od rmvb.

Any Video Converter nie skonwertuje do RMVB, bo ten program nie obsługuje RMVB jako formatu wyjściowego:

Supported Output Formats:

Video: MP4, MPG, WMV, FLV, SWF, 3GP, 3G2, AVI, MPEG-1, MPEG-2, MKV, M2TS, ASF, WebM

Audio: MP3, WMA, AAC, OGG, WAV, M4A

Przy instalacji najnowszego Format Factory trzeba być ostrożnym ,bardzo ostrożnym ,instalka chce zaplikować chyba cały sponsoringowy syf jaki obecnie się dołącza : ASK,Bajdu,V9,podmiana strony startowej i Bóg jeden wie co jeszcze .Pakiet nie mniej jednak jest wciąż funkcjonalny i sporo oferuje ,a twórca musi z czegoś żyć …

Any Video Converter

http://pl.wikipedia.org/wiki/RMVB

Skopiowałeś bzdury z opisu na dobrych programach.

Ten program nie konwertuje do RMVB.

Wsparcie dla RMVB polega na tym, że obsługuje ten format jako wejściowy.

Można skonwertować RMVB do innego formatu.

Supported Input Formats

3G2, 3GP, AMV, AVI, AVS, DAT, DIVX, DV, FLV, M1V, M2TS, M2V, M4V*, MKV, MOV, MP4, MPE, MPG, MPV, OGM, QT, RM, RMVB, VOB, WMV *, WebM, and more!

Bzdura, zależnie od wybranych opcji jakość rmvb może być bardzo dobra albo słaba.

januszek1990 , do konwersji bezpośrednio z DVD do RMVB możesz też użyć ALLConverter PRO.

Co prawda nie ma on bezpośrednio profilu konwersji do RMVB ale możesz użyć profilu RM10 lub RM20 i zmienić rozszerzenie z .rm na .rmvb - otrzymasz w ten sposób plik Real Media o stałej prędkości i kodowaniu obrazu RealMedia1 lub RealMedia2 (w rmvb zwykle jest zmienna prędkość i kodowanie RealMedia4 ale zależnie od tego na czym chcesz to odtwarzać takie kodowanie też powinno przejść).

Czyli na dobrych programach piszą bzdury :?:

Mam ten program od dawna :slight_smile:

Oprócz tego przecież pisałem

i może sprawdzić inne w/w programy…

Mało że nie piszesz poprawnie, robisz błędy ortograficzne, nie używasz polskich znaków diakrytycznych, robisz OT-y,

to piszesz “bzdety” oraz ubliżasz poważnie innym użytkownikom forum.

Myślę że Administracja lub Moderacja wyciągnie poważne konsekwencje, tym bardziej że autor tematu jeszcze nie sprawdził tego programu

i nie dał odpowiedzi czy pomogło oraz czy o to jemu chodziło :frowning:

Z tego co tu widzę to użyję ALLConverter-PRO ale widze ze ejst to wersja testowa. Czy na trialu nie bedzie jakiesgos znaku wodnego? Noi prosiłbym o dokładny poradnik jak mam wszytko zrobic :slight_smile: Słabo sie na tym znam. Mam Jedną płyte DVD z nagraniem i co dalej. Noi jeszcze chce ten dzwięk wzmocnic i żeby był w lepszej jakości niż nawet sam obraz :slight_smile:

Chce rmvb bo mało na dysku zajmuje :slight_smile:

januszek1990 , tak wersja niezarejestrowana nakłada watermarka (w prawym dolnym rogu, niezbyt nachalny) ale to jedyne ograniczenie.

Obsługa jest prosta: w konwerterze klikasz w przycisk Dodaj DVD po lewej a potem w klikasz polu Przekonwertuj na i wybierasz docelowy format (dla rmbv wybierz RM20 lub RM10).

Więcej poradników i zrzuty ekranu masz na stronie domowej: http://www.allconverter.org

Ale jeśli chodzi ci tylko o to żeby zajmowało mało miejsca może lepszy będzie dla ciebie format MKV który też ma dobry współczynnik kompresji do jakości i jest obecnie najpowszechniej stosowany.

MKV dobrze się nadaje do filmów w wysokiej jakości jaki do tych w niskiej jakości, jest lepiej wspierany przez programy, kodeki i odtwarzacze sprzętowe niż RMVB (jest od niego mniej kłopotliwy) i daje większe możliwości.

Rozmiar pliku po konwersji możesz sobie regulować zmieniając przy konwersji rozdzielczość obrazu, obraz zajmuje najwięcej miejsca w pliku więc zmniejszając rozdzielczość zmniejszasz rozmiar pliku.

Używam Movavi video conventer. Przerabianie z DVD zajmuje w tym programie mniej niż 10min (jeżeli używasz akceleracji GPU).

Więc wybieram ten MKV skusiłem się. Właśnie konwertuje jeszcze 2 godzinki wpadne jak poszło :slight_smile:

No udało się wielkie dzięki za pomoc, pozdrawiam :slight_smile: