Program do konwertowania baz danych lub połączenie bazy

Witam. Mam wykonać bazę danych o nazwie firma. Nie będę się wgłębiał, czyli nie będę opowiadał wam co w niej ma się znajdować, gdyż jest to nieistotne. O co chodzi. Bazę danych będę wykonywał w programie Access, gdyż nie znam za bardzo języka SQL. I tą stworzoną bazę mam połączyć ze stroną www, czyli strona ma pobierać informacje z bazy. I mam następujące pytania.

  1. Jak zrobić, aby serwer mógł odczytywać dane z bazy danych, która jest zapisana jako jeden plik w formacie mdb ?

  2. Jeżeli nie byłoby takiej możliwości, to czy istnieje jakiś konwerter, który mógłby np prze konwertować bazę z pliku mdb na MySQL ?

  3. Jakie problemy mogą występować ??

Z góry dziękuje za pomoc.

Co do pytania numer 2 zobacz ten program http://www.tylkoprogramy.pl/db-tool.php Może się przyda.

ad.1 Serwer ze stroną na Windowsie i połączenie poprzez ODBC - jednak ja bym sobie to darował. Jeżeli chcesz już tworzyć stronę/serwis www to nie pchaj się w Accessa - jest to dobre rozwiązanie dla kilku użytkowników. Patrząc po kłopotach z Płatnikiem to jest tragedia przy większej ilości danych.

ad. 2 Konwertery działające w 100% nie istnieją. Możesz mieć szczęście i może się powieść, ale częściej należy rzeźbić ręcznie. Jedyna konwersja jaka działa nawet dobrze z Accessem to MSSQL.

ad. 3

  • konwersja bazy - sprawa ryzykowna, możesz mieć trochę ręcznej pracy

  • połączenie serwisu www z Accessem - przyznam, że jeszcze się z tym nie spotkałem

  • jeżeli chcesz pierw tworzyć stronę i bazę, a następnie przechodzić na jakiś serwer www z MySQLem (stawiam, że technologia to PHP) to i tak strona do przerobienia (zapytania do bazy)

  • nie możesz podpiąć się do MySQLa za pomocą OpenOffica i pracować w podobny sposób jak na Accessie? Będziesz miał od razu gotową bazę.

To nie ma być profesjonalny serwis, tylko jako praca do szkoły. Jakby to robił na serio, to bym sobie głowy nawet Accessem nie zawracał.

A wiesz może jak to zrobić, bo na OpenOffice się jeszcze nie bawiłem.