Program do konwertowania baz danych lub połączenie bazy


(Pawel Pieczyrak) #1

Witam. Mam wykonać bazę danych o nazwie firma. Nie będę się wgłębiał, czyli nie będę opowiadał wam co w niej ma się znajdować, gdyż jest to nieistotne. O co chodzi. Bazę danych będę wykonywał w programie Access, gdyż nie znam za bardzo języka SQL. I tą stworzoną bazę mam połączyć ze stroną www, czyli strona ma pobierać informacje z bazy. I mam następujące pytania.

  1. Jak zrobić, aby serwer mógł odczytywać dane z bazy danych, która jest zapisana jako jeden plik w formacie mdb ?

  2. Jeżeli nie byłoby takiej możliwości, to czy istnieje jakiś konwerter, który mógłby np prze konwertować bazę z pliku mdb na MySQL ?

  3. Jakie problemy mogą występować ??

Z góry dziękuje za pomoc.


(system) #2

Co do pytania numer 2 zobacz ten program http://www.tylkoprogramy.pl/db-tool.php Może się przyda.


(bolivar) #3

ad.1 Serwer ze stroną na Windowsie i połączenie poprzez ODBC - jednak ja bym sobie to darował. Jeżeli chcesz już tworzyć stronę/serwis www to nie pchaj się w Accessa - jest to dobre rozwiązanie dla kilku użytkowników. Patrząc po kłopotach z Płatnikiem to jest tragedia przy większej ilości danych.

ad. 2 Konwertery działające w 100% nie istnieją. Możesz mieć szczęście i może się powieść, ale częściej należy rzeźbić ręcznie. Jedyna konwersja jaka działa nawet dobrze z Accessem to MSSQL.

ad. 3

  • konwersja bazy - sprawa ryzykowna, możesz mieć trochę ręcznej pracy

  • połączenie serwisu www z Accessem - przyznam, że jeszcze się z tym nie spotkałem

  • jeżeli chcesz pierw tworzyć stronę i bazę, a następnie przechodzić na jakiś serwer www z MySQLem (stawiam, że technologia to PHP) to i tak strona do przerobienia (zapytania do bazy)

  • nie możesz podpiąć się do MySQLa za pomocą OpenOffica i pracować w podobny sposób jak na Accessie? Będziesz miał od razu gotową bazę.


(Pawel Pieczyrak) #4

To nie ma być profesjonalny serwis, tylko jako praca do szkoły. Jakby to robił na serio, to bym sobie głowy nawet Accessem nie zawracał.

A wiesz może jak to zrobić, bo na OpenOffice się jeszcze nie bawiłem.