Program do konwertowania plików jpg do obj, lws, 3ds


(esc) #1

Jest jakiś program do konwertowania plików JPG do OBJ, LWS, 3DS :?:


(Pampali) #2

Tak jak nie da się zamienić żelaza w złoto tak nie można zamienić pliku rastrowego 2D na wektorowy 3D. To tak jak byś próbował zamienić zdjęcie samochodu na trójwymiarowy model - plik wejściowy ma niewłaściwy format (raster) i nie zawiera wszystkich potrzebnych informacji. Jedyne wyjście to tworzyć od zera, możesz to zrobić np. darmowym Blender'em.

Napisz coś więcej o tym co chcesz zrobić to może Ci więcej doradzę.


(esc) #3

Chciałem do programu Sweet Home 3D wstawić własne zdjęcia.


(Pampali) #4

Ale po co? Co chcesz z tymi zdjęciami zrobić w Sweet Home 3D, umieścić na ścianie? Jeżeli tak, to możesz użyć jpg jako teksturę, wszystkie informacje jak to zrobić znajdziesz tutaj: http://www.sweethome3d.com/userGuide.jsp.


(esc) #5

Można umieścić jako teksturę, ale meble nie takie.


(Pampali) #6

Czy mam rozumieć że chcesz wstawić np. zdjęcie krzesła i w ten sposób cieszyć się trójwymiarowym obiektem? Jeżeli tak, to zejdź na ziemię i poczytaj czym są obiekty w programach do modelowania przestrzennego, a czym jest zdjęcie jpg - raster.


(Bugjo3) #7

Jak chcesz z obrazu 2d zrobić 3d??? Się nie da, to tak jakbyś chciał wsiąść i pojechać plakatem samochodu. Jeśli chcesz natomiast mieć własne zdjęcie w obrazku, to użyj obrazka jako tekstury