czytałem trochę tu i tam i mam lekki zamęt w głowie. Poszukuję bezpłatnego programu do wykonania kopii zapasowej partycji systemowej, w postaci skompresowanego pliku, na zewnętrznym dysku podłączanym przez USB/eSATA. Założenie jest takie, aby program startował z płyty CD/DVD (nie mam już stacji FDD) zarówno podczas wykonywania kopii zapasowej, jak i odtwarzania partycji z kopii. Mam Nortona Ghosta 12 który kiedyś wygrałem w konkursie, ale aby wykonać kopię systemu trzeba go najpierw instalować w systemie, a tego nie chcę. Jest Cloneailla, ale nie wiem na ile można jej ufać i czy nie ma problemów z kopią systemu Windows 7 x64. Miły byłby interface graficzny ale nie jest to konieczne.
Dziękuję za podpowiedź, ale w przypadku tego programu trzeba dokonać instalacji przed wykonaniem kopii, a dodatkowo program przeznaczony jest do użytku domowego. Zapomniałem dodać, że chcę wykonać kopię systemu w firmie i muszę pozostać w zgodzie z prawem.
Dziękuję za kolejną podpowiedź. EASEUS Disk Copy kopiuje jednak z partycji na partycję, a nie do skompresowanego pliku. Poza tym nie chcę takiego efektu jak opisany tutaj “All data on destination disk will be erased”.
Jestem wdzięczny za pomoc, ale przecież w pierwszym wpisie w tym wątku napisałem “Poszukuję bezpłatnego programu do wykonania kopii zapasowej partycji systemowej, w postaci skompresowanego pliku”.
Testowałem program i działa super Dziękuję za pomoc. Innym również dziękuję
BTW Tą odpowiedź piszę z Firefoxa wbudowanego w Redobackup, poniewaz program oferuje dużo więcej niż tylko backup.
– Dodane 03.04.2011 (N) 16:05 –
No i zbyt wcześnie zacząłem się zachwycać P ile kopia zapasowa została utworzona bez problemu, to odtworzenie nie jest możliwe. Mam RAID0 zarządzany przez chipset płyty głównej. Może to ma znaczenie? Ale przecież partycje widzi i kopię systemu stworzył. Dlaczego więc jest porblem z prywróceniem?
Nie pamiętam słowo w słowo, ale chodzi o to że program stwierdza że nie może uzyskać dostępu do dysku i jeśli jest on dyskiem sieciowym należy podać hasło dostępu. Przy czym dysk nie jest dyskiem sieciowym, a sprzętową macierzą RAID 0. Problem rozwiązał się jednak sam w nieco inny sposób. Okazało się, że Windows 7 Professional x64, którego partycję systemową chciałem zapisać do pliku obrazu, posiada wbudowane narzędzie przeznaczone właśnie do tego celu Niemniej jednak dziękuję za wszelką pomoc