Program do kopiowania plików między dyskami

Witam

od razu sorry jeśli zły dział, ale nie wiedziałem gdzie przypasować ten temat z moim problemem.

Otóż zakupiłem niedawno przenośną kieszeń na dysk (taką 4world.pl/categories/product/72/431). Sam dysk to Seagate Barracuda 7200 120GB, po podłączeniu dysku strasznie wolno wszystko się otwiera, kopiowanie tak samo. Widzę że na tym starym dysku partycje są w NTFS, ale to chyba nie ma nic wspólnego z tym :?: Jeśli ma to i tak muszę pierw zgrać ze starego wszystko żeby coś zmieniać :wink:

Więc teraz rodzi sie takie pytanie, czy jest jakiś program który w miarę szybko i sprawnie zgrałby te pliki na nowy dysk ?

z góry dzięki za pomoc

Explorer wina ma opcję kopiowania xD

A jeśli cię to nie zadowala, odpal sobie dosa z dyskietki startowej i poczytaj po poleceniu xcopy xD

Oczywiście możesz zrobić to również każdym programem do robienia kopii zapasowych.

Działam na win7, no i przy normalnym wytnij/kopiuj–> wklej każdy plik ze starego dysku tak jak by przeszukuje pierw po paręnaście minut, a potem kolejne paręnaście kopiuje :? przy plikach powyżej 10mb trwa to jeszcze dłużej. Dlatego szukam czegoś co by mi to zrobiło sprawniej niż normalne w/k :wink:

http://total-copy.softonic.pl/ totalc copy wspomaga systemowe Kopiowanie

Total Commander

totalc copy nic nie pomógł, a TC niby trochę lepiej, ale często się przywiesza. Tak myślę cały czas nad tym i może mieć wpływ to że podłączony jest do przednich portów USB, na jedynym wolnym z tył win 7 w ogóle dysku nie widzi.

Może aktualka sterowników by musiała być ? Płyta gł. to Asus P5G41T-M LX2, ale nie widzę tam nigdzie od USB :expressionless: .

edit: Temat do zamknięcia , problem rozwiązany, był uszkodzony port w przednim panelu, na tylnym bez problemu wszystko działa.