Program do kopiowania płyt DVD

Szukam darmowego programu do kopiowania oryginalnych płyt DVD. Posiadam kolekcję filmów na płytach i chciałbym móc wykonać sobie kopię zapasową. Niestety co znajdę jakiś polecany program, to jest w wersji trial. Próbowałem DVD Decrypter, ale problem jest taki, że oryginalna płyta jest chyba dwuwarstwowa i nie mogę tego nagrać potem na zwykłe DVD bo się nie mieści. Kojarzę, że kiedyś miałem pełną wersję jakiegoś programu z PC Format i udało mi się nagrać na płytę 4,7 GB kopię z płyty właśnie dwuwarstwowej, więc obstawiam, że jest to możliwe.

Nie ma opcji żeby wykonać kopię płyty dwuwarstwowej na jednowarstwowej, jeśli wykorzystane są obydwie warstwy czyli na płycie jest więcej danych niż 4,7 GB (4,38 GiB).

Z tego co widzę, to program CloneDVD ma taką właśnie opcję, że potrafi upchać cały materiał na płycie jednowarstwowej (oczywiście zapewne kosztem jakości) i to chyba właśnie ten program kiedyś miałem z PC Format. Niestety wersja trial nie pozwala na zrobienie dosłownie niczego, wbrew temu co jest napisane w opisie.

1 polubienie

Ciężko w takim razie nazwać to kopią zapasową kiedy w tym procesie bezpowrotnie tracisz połowę informacji ze źródła.

Jest do tego stary program DVD Shrink: https://www.dobreprogramy.pl/DVD-Shrink,Program,Windows,11754.html
Niby na WinXP, ale z komentarzy wynika, że może zadziałać na nowszych (chociaż na Win10 już chyba nie). Wieki go nie używałem, więc bądź ostrożny przy instalacji (jeśli ma adware jakieś).
Możliwe, że będziesz musiał najpierw zdjąć zabezpieczenia np. DVD Decrypterem, wtedy do .iso. To .iso na wirtualny napęd i wtedy zmniejszasz DVD Shrink-iem. Chyba, że DVD Shrink wczytuje obrazy .iso bezpośrednio.
Popatrz jeszcze tu: https://www.videohelp.com/software/DVD-Shrink
Są tam linki do DVD Shrink-a dla Imgburn-a i do aplikacji, które pozwalają użyć go hurtowo: BatchShrink i MultiShrink.