Program do kopiowania porysowanych płyt

Mam płytke na której jest nagrana spakowana cd1 gry …lecz nie mogę jej skopiować ani uruchomić …jest jakis sposób ( program ) którym mógłbym skopiowac tą nieszczęsną płytę ?

Program UltraIso, zrobi image na dysk pomijając błędne sektory. Później możesz nagrać obraz lub zamontować w programie symulującym CD.

Złączono Posta : 20.06.2006 (Wto) 19:40

Virtual CD-ROM

UltraIso

Pomoże też IsoBuster ale podobnie do zaproponowanego wcześniej programu pomija błędne sektory (lub próbuje do śmierci - płyty, zależy co wybierzesz). Jeśli jednak jest to plik spakowany to raczej nic z niego nie wydobędziesz bo pojawi się błąd CRC jeśli to ZIP, RAR itp. lub wogóle się nie rozpakuje jeśli to jakaś wewnętrzna kompresja gry. Ale próbuj - mam nadzieję że ten przypadek jest inny :slight_smile:

a Macie jakies " domowe sposoby " na porysowane płyty …te programy nie pomogły :frowning:

ja robilem tak [chociaz nie polecam - bez atestu ;)] mylem plytke szmaponem plynrm do naczyn po kolei wszystkim co mi wpadlo w rece ( ale nie polecam domestosu :wink: )i ponznej wycieralem na blysk papierem toaletowym (czyt. srajtasmą ) aa i jescze jak masz porysowana to nei odtwarzaj w napedzie DVD !!

wogle to najczulsze sa nagrywarki. :slight_smile:

:o nie pisz głupot :!: :evil: Alcohol nie radzi sobie z uszkodzonymi sektorami na płytkach :!:

Walden poszukaj tutaj - http://www.instalki.pl/programy/downloa … ie_danych/

Jednak żaden program nie daje Ci gwarancji odzyskania danych - wszystko zależy od stopnia porysowania płyty :slight_smile:

zobacz :

:arrow: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=1&t=94

a dokładniej BadCopy