Program do kopiowania z zapisywaniem sesji

Jaki program do kopiowania, z zapisywaniem sesji, polecicie? Parę razy mi się zdarzyło, że kopiowanie trwało długo i musiałem je przerwać. Skąd wiedzieć, które pliki są skopiowane do końca bez porównywania, albo sprawdzania rozmiarów? Wczoraj to już był kompletny fail, bo kopiowałem pliki cały dzień, a chciałem uśpić komputer i wybrałem opcję wyłączenia.

Zależałoby mi, by program tworzył listę plików, które w całości zostały skopiowane. Potem, pomijałby już te skopiowane (możliwość podania pliku z listą, podczas uruchamiania lub w GUI). Tak sobie to wyobrażam.

grsync wygląda dosyć dobrze. Można go użyć (i rsync) również do kopiowania plików lokalnych? Z rsynciem raz się spotkałem, kiedy miałem nowego lapka.

Napisz co chcesz kopiować i czy ma się to być wykonywane na żądanie czy jako demon w tle?

Czy chcesz kopiować pliki z jednego dysku wewnętrznego na serwer, na pendrive czy na dysk zewnętrzny, NAS, lokalny serwer Samba?

Tak, rsync ma od cholery opcji i kosi wszystkie okrojone klikadła. Składnia prosta jak drut.

Zajrzyj:
rsync - ArchWiki .
Zwłaszcza:
rsync - ArchWiki .

Opcje obowiązakowe:

rsync -ahAHXv /źródło /cel

Tak jak napisano powyżej, rsync czy odmiana z GUI. Błyskawicznie sprawdza różnice nawet na dyskach z ogromną ilością katalogów i plików a następnie kopiuje to co zmienione czy niedokończone.

Dzięki. Chodziło mi o skopiowanie danych z jednego kompa, gdzie uruchomiłem w tym celu sshd do kompa, gdzie odpalę rsync.

Dobrze trafiłeś, bo rsync działa również przez ssh How to Transfer Files with Rsync over SSH {With Examples}