Program do łączenia partycji Vista 64 bit

Witam

Poszukuję programu by połączyć 2 partycję, okazało się, że gdy 3 miesiące temu instalowałem viste nie przydzieliłem 14 gb i mam teraz taką małą partyjkę która jest mi potrzebna. Ponieważ na dysku C: po różnych zabiegach (defragmentacjach, odkurzaczach) mam tylko 5gb wolnego miejsca a potrzebuję 9 by zainstalować service packa, nie mogę odpalić innego programu bo nie mam właśnie tego service packa. Poszukiwałem przez google, oraz na tym forum programu do łączenia partycji, znalazłem między innymi paragon partition manager 9 professional ale niestety nie chce mi połączy tych partycji ponieważ nie potrafi tego zrobić w Viście 64 bitowej. Formata nie chce robić bo szkoda mi danych mam tu też sporo programów służbowych których płyty musiał oddać do firmy z powrotem.

Ma ktoś jakiś pomysł albo zna program który będzie to robił pod vistą 64 bitowej ? Kiedyś do XPka była jakaś osobna aplikacja która działała podobnie do service pack ale mniej ważyła.

Pozdrawiam i dzięki za pomoc

pobierz gparted i nazgraj na płyte, , włóż płyte do napędu, zrestrartuj pc , komputer powinien włączyć zamiast visty gparted i nim zmienisz partycje

Można by jeszcze dodać, że nie ma w tym przypadku znaczenia czy jest to Vista 32 bitowa czy 64 bitowa.

Witam ponownie

Użyłem tego programu co mi poleciliście, pierwsze przetestowałem go na innej mniej ważnej partycji i dodał mi tam pojemności bez problemu, w trakcie uruchamiania systemu, zrobił się tylko scan disk i wszystko działało dane były. Więc spokojnie przystąpiłem do dodania 10 gb do partycji C z systemem. Po ukończeniu dodawania, system nie uruchomił się wywaliło błąd, nawet nie było funkcji by odpalić go w trybie awaryjnym gdy klikałem f8 również błąd. Odpaliłem instalator systemu z płytki i dałem repair, niestety funkcja ta nie stwierdziła błędu i według niej system się uruchomił (zrobił jakiegoś testa nawet czas podał). Z tego miejsca była możliwość wejść na dysk jako boot puściłem partycji z systemem scan disk i nie wykrył żadnego błędu, ale zauważyłem, że program ten pomieszał mi litery dysku wcześniej system miałem na C: teraz mam na F:, czy to może być problem, że system nie odpala ? Jeśli tak to jak to naprawić ( by znów system był na C:) Jeśli się nie uda to niestety format mnie czeka i masa chodzenia za informatykami z firmy by znowu dali mi firmowe programy bym mógł w domu popracować (oficjalnie nie możemy ich dostawać do domu mamy na nich pracować tylko w firmie)

Pozdrawiam i dzięki za pomoc