Program do lokalizowania plików .html, .php na serwerze

Witam, 

 

 

szukam programu lub wtyczki do przeglądarki (najlepiej najnowsza Opera), która pomoże mi zlokalizować pliki .html, .php na serwerze ale nie typu localhost. Coś podobnego do firebuga. Firebug podaje ścieżkę do edytowania plików .css. Systemy typu Joomla, Wordpress mają tą wadę,że ciężko znaleźć fragmenty kodu np. divy z klasą gdzie są przypisane wartości aby edytować potem na serwerze. Z plikami .css nie ma żadnych problemów ale wielki problem jest ze znalezieniem fragmentu kodu, którego chcę edytować ale on jest zapisany w którymś z kilkaset plików .html ;/ Proszę o pomoc.

Myślę, że program Total Commander ma funkcję wyszukiwania po rozszerzeniu. 

Nawet w FileZilli ta się to zrobić:

Serwer–>Szukaj zdalnych plików–>Wpisujesz np. .html i wyskakują wszystkie pliki z takim rozszerzeniem.

Mam rozumieć, że chodzi o ftp.

Nie oto mi chodzi… owszem tc i filezilla znajdują kilkadziesiąt! szukanych fragmentów kodów w różnych plikach .html a to jest niepraktyczne…

szukam coś jak na przykładzie firebug z .css tylko,że bez problemu poda ścieżkę do konkretnego pliku .html gdzie znajduje się kod np. formularza, którego muszę “ręcznie” zmodyfikować… .

Takie coś nie istnieje. Pamijam fakt skompilowania bo np. kod HTML może być generowany przy użyciu funkcji.

Jakoś trudno mi uwierzyć,że takowe narzędzie nie istnieje… może istnieje tyle,że mało kto o nich słyszał?