Program do losowej zmiany nazwy utworu

witam, jestem posiadaczem transmitera fm. poszukuje programu ktory zmienil mi losowo poczatkowa nazwe utworu. chcialbym sluchac muzyki losowo, a nie mam takiej opcji w transmiterze.

Możesz użyć np. takiego prostego jednolinijkowego skryptu w PowerShellu:

$rnd = New-Object System.Random; Get-ChildItem | ForEach-Object { $newname = [String]$rnd.Next() + "_" + $_.Name; Rename-Item $_ $newname }

Przejdź (komendą cd) w PowerShellu do katalogu gdzie masz pliki, których nazwy chcesz zmienić i wydaj to polecenie, a wszystkim plikom nazwa zostanie zmieniona na _. Niestety, to jest bardzo prosta wersja, więc jeśli plik już kiedyś miał zmieniane nazwy, to kolejne użycie spowoduje doklejenie kolejnego ciągu do już zmienionej nazwy…

Zmienia nazwę wszystkich plików, niezależnie od rozszerzenia - jeżeli chcesz zmieniać konkretne typy plikóww możesz zastosować np. “Get-ChildItem *.mp3” zamiast po prostu “Get-ChildItem”.

mozna prosic o cos prostrzego, albo prosze o wytlumaczenie jak i gdzie przejsc komenda cd do tego folderu etc.

moglby ktos wytlumaczyc jak zrobic to w totalcomanderze, bo niby jest taka mozliwosc.