Program do manipulacji obrazem

Witam. Mam pytanie czy są może co manipulują danym obiektem w filmie ? np. mam film jak rzucam do kosza i nie trafiam z dużej odległości i tak zrobić w programie żeby piłka wpadała do kosza ?

Zrobisz to np w Adobe After Effects, ale to nie jest takie proste niestety :slight_smile:

A gdzie mogę znaleźć takie poradniki do tego programu jak to zrobić ?.

To jest naprawdę trudne i komuś z dużym doświadczeniem i sprzętem za kilkadziesiąt tysięcy złotych: zajęło by to sporo czasu. Jeżeli nie masz żadnego doświadczenia to naprawdę nie masz większych szans tego zrobić.

Na zwykłym kompie z 2 rdzeniami i 3gb ram da się to zrobić :wink: A nauczyć się można np tutaj http://ae.tutsplus.com/ Do prób AfterEffects przez miesiąc jest za free więc można się pobawić.

Skala trudności nie jest duża, w końcu trzeba tylko usunąć starą piłkę przy pomocy maski i przenieść ją w inne miejsca. Ale na początek łatwo nie będzie.

Ja bawiłem się Adobe AE na laptopie z Intel Dual Core i 4 gb ramu DDR2 i Vistą 32 Bitową. Nawet przy niskiej jakości Materiału i bez jakiś wyszukanych efektów ciężko było o komfortową pracę.