Program do masowego "poprawiania tytułów" mp3?

Witam,

Czy istnieje jakiś program do usuwania zbędnych danych z tytułów mp3 :?:

Np.:

  • odniśniki do stron, gdzie było pobrane :?:

Mp3tag

Wydaje mi się, że udało się mniej więcej to ci chciałeś. Myślę, że nie trzeba tłumaczenia, sam się zorientujesz. Możesz przetestowć, pobierając plik:

ReplacePL

A czy w tych programach, można usuwać masowo teksty np.:

http://www.empe3.net

:?:

Oczywiście, że tak, przynajmniej w programie

ReplacePL

Wystarczy węjść do katalogu z plikami. Zaznaczyć opcję usuń, a w okienku tekstowym obok wpisać: (www

i kliknąć: wykonaj. Mam nadzieję, że o to ci chodzi.

Hej,

Mam ogromną kolekcję mp3 i przyglądnąłem sie tematowi ja skorzystałem z Windows Media Player 11 włączając Opcje/Biblioteka (oczywiście trzeba ja wcześniej stworzyć do tego służy przycisk monitoruj foldery)

  • Pobierz dodatkowe informacje z Internetu (Zastąp wszystkie informacje o multimediach)

  • Zmień nazwy plików muzycznych, korzystając z ustawień zgrywania muzyki

  • Uporządkuj utwory muzyczne w folderze zgrywania muzyki, korzystając z ustawień zgrywania muzyki.

Teraz muzyczka gra, WMP11 pobiera informacje o utworach zmienia ja wraz z nazwa pliku i umieszcza w katalogach w strukturze Artysta/Album/Utwór.

Łatwo prosto i przyjemnie. I pobiera również okładki… :slight_smile:

polecam tag&rename

Poszło…

Tylko co mam zrobić z danymi jak włączę właściwości w winampie danego mp3, i tam nie usuneło :?

Te adresy stron znajdują się nie tylko w nazwach plików muzycznych ale też w tzw. tagach czyli bezpośrednio w pliku muzycznym.

Aby było śmieszniej to jeszcze : Na końcu pliku (w tytule i w komentarzu) i na początku pliku muzycznego (w tytule i w komentarzu oraz adresie URL) i stamtąd trzeba by je usunąć. Jak z tego wynika ten adresik występuje łącznie w 6 miejscach.

Jeżeli klikniesz w programie: TAGI to zobaczysz te wpisy ale tylko te które są na końcu pliku. Jak narazie można je usunąć tylko ręcznie.

Te z początku pliku nie są widoczne. można je edytować w winampie i usuwać ręcznie. Można by zrobić aby były usuwane automatycznie. Jak ewetualnie będę miał trochę czasu to może spróbuję to zrobić. Póki co możesz próbować skorzystać z takiego programu jak: mp3tag

http://www.instalki.pl/programy/download/edycja_tagow/Mp3tag.php

No, ale jak można usuwać zbędne teksty, np: http://www.empe3.net ?

Coś tam się udało zrobić. Możesz sprawdzić. Można by jeszcze tak zrobić aby w miejsce usuwanego tekstu wprowadzany był nowy tekst. np. Macio117 :slight_smile:

Ale dla siebie to wole, aby nic nie było po za tytułem i autorem(lub odwrotnie) :slight_smile:

Ponawiam, jak się udało usunąć zbędny tekst z nazwy pliku muzycznego zapisanym w ".mp3 :?:

Ps

I co z usuwaniem zbędnego tekstu w tagach muzyki :?:

do zmiany nazw wystarczy Total Commander i jego jedna z funkcji “Narzędzie wielokrotnej zmiany” można w nim zmienić nazwy plików np 20 na raz pozbywając się “podłogi” lub też jakiegoś adresu reklamującego … a co do tagów hmmm to już nie wiem

Pozdrawiam

borzole, ale czy można w nich usuwać masowo wg. krteria :?:

Np.:

  • żeby pousuwało wszystkie adresy reklamowe :?:

Ale czy to mi wyczyści, też to co nie ma być usunięte :?:

Ja nie tylko mam te reklamy w komentarzach, ale i w tytule, artyście…

Pobierz, choć jedną piosenkę z tego serwisu:

http://www.techniawka.net/mp3.php

Będziesz wiedział, o czym piszę :slight_smile:

Widzę, że jeszcze masz problemy z usuwaniem wpisów.

Wobec tego spróbowałem jeszcze poprawić programik. Początkowo program sprawdzał pierwszych 500 bajtów i na tych plikach które testowałem to wystarczało. Okazuje się, że w niektórych plikach wpisy są dopiero po 25000 bajtach. W tej chwili program sprawdza pierwsze 30000 bajtów. Mam nadzieję, że to wystarczy, jeśli nie to trzeba będzie jeszcze zwiększyć ilość bajtów do sprawdzenia. Przy analizowaniu pojedyńczego pliku to nie gra roli i można wczytywać cały plik ale jeżeli chce się to robić masowo to takie wczytywanie całych plików i ich ponowne zapisywanie wydłuża w czasie całą operację i chciałem tego uniknąć. Poza tym mieszają duże i małe litery i znów aby nie grało to roli musiałem wydłużyć niektóre operacje sprawdzające. Jeżeli masz ochotę sprawdzić jak teraz działa usuwanie to możesz przetestować i może dałbyś znać czy dobrze działa:

ReplacePL

Ciekawe bo właściwie XP+SP2 powinno wystarczyć do prawidłowego działania. U większości działa, także pod Vistą. Aby uprościć uruchamianie programu nie dałem wersji instalacyjnej bo wtedy by działał raczej na pewno ale jak wiadomo instalacja programu to trochę kłopotu. Przypuszczalnie u ciebie jest brak jakiś bibliotek. Dzięki za informacje i szkoda, że nie ma żadnego komunikatu bo wówczas byłoby prościej.

Chyba trzeba będzie zrobić wersję instalacyjną, a już myślałem, że się uda bez tego. :frowning:

Dałem jeszcze wersję instalacyjną. Możesz sprawdzić czy zadziała. (Lepiej by się bez niej obyło bo to od razu 1.5 MB)