Program do masowej obróbki obrazków (jakieś makra?)

Witam. Mam kilkaset obrazków o takich samych wymiarach, na których dokonuję obróbki:

  1. przycięcie do wymiaru 348x490 z przesunięciem (x,y) 5,5

  2. ustawienie dpi na 96

  3. przeskalowanie do wymiarów 230x324

  4. zapis jako PNG

Dotychczas robiłem to w GIMPie, ale nie ma w nim (chyba) żadnej funkcji batchowego przetwarzania obrazków. W jakim innym programie mógłbym przepuścić wszystkie obrazki i uzyskać powyższe przekształcenia? Wiem, że w PhotoShopie można definiować jakieś makra i potem przez takie makro przepuścić obrazki. Ale PhotoShopa nie mam - jakiś darmowy program?

IrfanView

W IrfanView w przetwarzaniu wsadowym nie ma możliwości przycięcia obrazu z przesunięciem.

Kremuwa, jeśli dotychczas pracowałeś z GIMPem, to najlepiej przy nim pozostań.

Co prawda GIMP nie obsługuje makr jak PhotoShop, ale można do niego napisać odpowiedni skrypt, by wykonywał za ciebie konkretne operacje.

Możesz zwrócić się z tym samymn pytaniem na forum gimpuj.info do poniższego wątku:

http://www.gimpuj.info/index.php/topic,21668.0.html.

Rozpracuj dobrze i poświeć parę ładnych godzin nad GIMPem zamiast nad gra jak grasz i będą efekty :wink:

Znaczy się mówisz, bym z każdym obrazkiem robił to samo przez kilka godzin? :smiley:

W IrfanView można obcinać z przesunięciem, ale jakość plików wyjściowych i ich rozmiar pozostawia wiele do życzenia :(.

A może XnView?

EDIT:

Użyłem XnView i efekty są naprawdę niezłe :lol: