Program do masowej zmiany rozdzielczości/jakości wideo

Mam setki folderów, w nich filmiki dziecka itp. jedne w Hd, inne w FHD a sa i takie w 4K.

Jest jakiś program, który wyszuka w X katalogu wszystkie filmy i zmieni ich rozdzielczość/jakość masowo zapisując wynikowe filmy w tym samym miejscu?

FFMPEG + np. ten skrypt:

Nie mam jak pobrać wersji na Win 10… nieaktualny/nie działa link pobierania :joy:

https://www.gyan.dev/ffmpeg/builds/ffmpeg-git-full.7z
Wystarczy poszukać buildów na stronie ffmpeg.org.

Nie działa. Wskazuję folder i… trzeba wskazać konkretny plik chyba,

A co chcesz zrobić bo troszkę nie rozumiem? Jak patrze na skrypt wyżej to chcesz skompresować i zmniejszyć rozdzielczość wszystkich plików wideo do danego formatu?

Możesz np. użyć handbraka masz tam gui i opcje batch, czyli wszystkie w video w danym folderze

1 polubienie

Skrypt ma parametr “multiselect”, więc naciśnij ctrl+a, aby zaznaczyć wszystkie.

Mój katalog wygląda tak…

Zaznaczając ogółem “ZDJĘCIA POSEGREGOWANE” chcę, aby sam wyszukał w każdym folderze zdjęć, przekonwertował je i z powrotem zapisał na swoje miejsce. Przecież nie będę sam przeglądał 1 060 folderów

Ty chcesz te filmy przekonwertować na niższą jakość? To będzie operacja nieodwracalna, jesteś tego pewny? Kiedyś będziesz żałował, że tak skasztaniłeś pamiątkę rodzinną. Dysk HDD nie jest drogi, kup jakiś, wrzuć go do szafy i nie kombinuj. Na starość sobie przypomnisz to się uśmiechniesz :wink:

Bez obaw, pełna jakość jest na innym dysku. Ja potrzebuję wersję z mniejszą jakością do pewnych celów.