Program do mierzenia temperatury pamięci RAM

Proszę o linki :slight_smile:

Nie ma.

O nie :frowning:

a można jakoś sprawdzić czy to procesor nie daje się bardzie kręcić czy pamięć ram go ogranicza?

Jakiekolwiek? :wink:

A na poważnie - aby taki program działał w module pamięci musi być zamontowany czujnik temperatury a to nie jest chyba zbyt popularne.

Jeśli posiadasz takie moduły to pewnie ich producent udostępnia odpowiednie oprogramowanie do nadzorowania tej temperatury.

Raczej nie kupiłem tanią pamięć :confused:

Oczywiście, że się da. Ustawiasz niższy dzielnik pamięci/niższą częstotliwość pamięci w BIOSie. Pamięć przy podkręcaniu procesora powinna pracować poniżej swojej standardowej częstotliwości.

Rozumiem :slight_smile: dzięki za konkretną radę.

Istnieje niepisana zasada, że nie podkręca się kilku podzespołów na raz. Nie wiadomo który powoduje błędy, bądź “ogranicza” OC reszty. Dlatego pamięć powinno się ustawić nisko, podkręcić procesor do wartości która nam odpowiada i przy której jest stabilny (test programami, np. OCCT, Prime95, Orthos), a dopiero później zwiększyć częstotliwość pamięci.

Tak robię i idzie mi do góry mam już 2,67GHz ^^

Termometrem zmierz :slight_smile:

Kiepski dowcip :confused:

Jeśli obniżysz częstotliwość pamięci przed podkręcaniem, to przegrzewać się nie będzie, ponieważ pamięć będzie ‘dociągała’ się do swoich odpowiednich wartości poprzez podkręcanie. I zmień te 878MHz obok pamięci w podpisie :stuck_out_tongue: bo to żaden przyrost wydajności tylko wstyd troche :stuck_out_tongue:

Wstyd… hehe, zawsze to więcej! xD