Program do mieszania (Shuffle'owania) tekstu/ cały linijek, wierszy

Witam,

 

Poszukuje programu który mi wymiesza tekst.  Chcę bowiem  zrobić następującą rzecz:

 

Chce w nim napisać słówka do tłumaczenia czyli np:

 

- pewny - puste miejsce do wpisania słowa po angielsku                  - confident             <----- słowa po angielsku mają być po prawej stronie kartki 

- zarozumiały - puste miejsce do wpisania słowa po angielsku          - big hedaed                   aby można je było zakryć wpisać sobie swoje słówko i potem

- badać - puste miejsce do wpisania tekstu                                       - explore                         odkryć aby zobaczyć czy się dobrze wpisało

- uczyć się - puste miejsce do wpisania tekstu                                   - learn

itd

 

i terach chciałbym aby program/edytor tekstu miał możliwość mieszania losowo tych linijek aby po wymieszaniu było np:

 

- zarozumiały - puste miejsce do wpisania słowa po angielsku          - big hedaed

- badać - puste miejsce do wpisania tekstu                                       - explore      

- uczyć się - puste miejsce do wpisania tekstu                                  - learn

- pewny - puste miejsce do wpisania słowa po angielsku                   - confident 

 

chodzi o to żeby za każdym razem można było sobie przeszuflować te wyrazy aby sprawdzić czy faktycznie się je umie - często uczymy się wyrazów po kolei i gdy się zacznie pytać wyrywkowo jest problem z przypomnieniem sobie jak to było… :slight_smile:

Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi

 

Pozdrawiam

Może nie dokładnie tak jak zaproponowałeś, ale coś w tym stylu. Są też różne poziomy trudności, a także po wybraniu opcji z podpowiedziami klikać na właściwą odpowiedź zamiast żmudnego wpisywania.

Można też wybrać w jakim języku ma być testowanie czyli np. z angielskiego na polski czy odwrotnie.

Po przeprowadzeniu testu można też przeprowadzić ponownie test z wyrazów wprowadzonych błędnie.

http://x2t.com/316292

nie no genialne:):slight_smile: wielkie dzięki:) nawet lepsze rozwiązanie niż te które sam chciałem wykonać:)