Program do monitorowania danych

Dzień dobry. Szukam programu do monitowania pobranych danych. Mam podpiętą telewizję w UPC przez internet wifi (nie przez kabel antenowy, tylko przez internet). Jestem ciekaw czy jest jakiś program, który monituje pobrane dane, nie tylko te z komputera, ale też z dekodera TV. Dzięki z góry za odpowiedź. Pozdrawiam

2 posty zostały podzielonye na nowy temat: Monitować a monitorować

Witaj @medeiso

Pomijając błąd w wyrażeniu, funkcję monitorowania ilości przesłanych danych może posiadać Router (zazwyczaj router z opcją SIM LTE)

Napisz jaki masz Router, dokładny model

@przemopk i @Yakii przeniosę Wasze odpowiedzi do oddzielnego tematu
Tam możecie kontynuować dyskusję

Pozdrawiam serdecznie
Juliusz

1 polubienie

W jakim sensie monitoruje? Skanuje pakiety (jak np. program antywirusowy) czy może je zlicza (np. ile łącznie zostało pobranych danych w danej jednostce czasu)? Napisz co chcesz osiągnąć bo nie wiadomo o co chodzi.

Dzięki za odpowiedź. Mój router to Connect Box, taki jak tutaj:
https://www.upc.pl/pakiety/telewizja-internet/pakiet-4k-750-special/
Może źle się wyraziłem, sorki. Chodzi mi o zużycie danych, ile danych pobrało. Oglądam filmik na kompie na Netflixie i pobiera ok 1-2gb. Chodzi mi też o to by pokazywało ile pobiera danych jak mam podłączony telewizor do internetu

Ilość transferu danych możesz sprawdzić w Windows, a na tym routerze i TV już nie.
Tak jak wspomniałem, router LTE ma taką opcję.

Ale jak widzę, nie oto chodzi :wink:

Chodziło mi tylko by autor postu napisał czy chodzi mu a aplikację monitującą czy monitorującą. I tylko tyle.

Do tego są snifery. Na przykład Wireshark.

No tak, z tym, że aby mu się do czegoś ten program przydał, musiałby zrobić router ze swojego komputera. Wtedy miałoby to sens. No chyba, że chce monitorować wyłącznie ruch sieciowy, z tego właśnie komputera, a nie reszty.

Możesz monitorować pakiety za pomocą softu, lub niektórych modeli routerów. Warunkiem jest to, że ten ruch sieciowy musi przechodzić przez ten interface sieciowy.
Czyli musiałbyś podpiąć komputer do modemu i udostępnić na drugiej karcie połączenie do np. swicha czy tunera.

Możesz wtedy uruchomić jakiś soft np. wspomnianego Wiresharka, i analizować pakiety. Oprogramowanie jest stosunkowo proste jak na tego typu soft, masz filtry, możesz sobie zawęzić do np. adresu jaki ma karta w dekoderze i będziesz widział co przepływa, kiedy i gdzie.

Z tym, że skoro pytasz o taki soft, to myślę, że użycie go i przede wszystkim skorzystanie z pożytkiem może być dla ciebie trudne.