Program do monitorowania zużycia pamięci i procesora

Chodzi mi o to, żebym cały czas widział ile jest zajętej pamięci i ile zajętych hz procesora. Żebym widział to nawet przy otwartych oknach przegladarki i innych otwartych oknach. Zajętą pamięć żeby pokazywało fizycznie tzn. jesli mam 1 GB to żeby pokazywało że zajęte jest 500-700 mb i że jest wolne 300-500 mb a nie jakieś pliki stronicowania które wtedy pokazują, że mam 3GB a jest zużyte 1100MB. Przecież komputer zwalnia jak przekroczona jest pamięć fizyczna, chcę wiedzieć kiedy jest przekraczana.

Jeśli to Windows to CTRL+ALT+DEL.

Nie zrozumiałeś. Przez monitorowanie rozumiem, że ciągle widzę to na wykresach i nic nie muszę naciskać.

Uruchamiasz Menedżera Zadań w Autostracie i zaznaczasz żeby był zawsze na wierzchu.

System Explorer. Rozbudowany, lekki i do tego PL.

W windows vista w pasku bocznym jest odpowiedni gadżet,

który możesz umieścić w dowolnym miejscu pulpitu.

Pokazuje użycie pamięci i procesora w procentach.

Nie wiem jak jest w innych systemach…

Mi chodzi właśnie o coś takiego jak ten gadżet w viście tylko żeby było pod XP. Takie dwa kwadraciki wykresów zawsze widoczne.

Zna ktoś cośtakiego pod XP ? Reszta waszych pomysłów nietrafiona.

Nie możesz takiego wykresu widzieć non-stop. Windows to nie Linux i ma mniejsze możliwości. Może on widnieć np. na pulpicie, ale nie będziesz widział podczas przeglądania stron.

nie musi być linux. przecież niektóre programy pod windows mają funkcję - always on top (zawsze na wierzchu).

Tylko Ctrl+Atl+Del.

Jeśli wam chodzi o Menedżera zadań to ja naciskam prawym przyciskiem pasek zadań.

Zainteresuj się tym:

http://rainmeter.net/RainCMS/

osobiście używam i polecam.

O to mi chodziło, temat dla mnie skończony.