Program do nagrywania dzwięku w tle/w biegu

Siemanko

Znacie jakieś programy na widnowsa ew linux/android albo jakaś wtyczkę do przeglądarki która pozwala nagrywać utwór który gra w tle ? Np z radio , mp3 lub youtube ?

Jest coś takiego. Zależy mi na tym aby jak naprościej można było wcisnąć record , i zapisac dany fragment , ewentualnie pozniej dokonac jakiś mini poprawek ?

Dzięki za pomoc !

Na Windowsa i Linuxa bardzo dobrym i darmowym programem moim zdaniem jest Audacity. Pozwala on na wybór źródła nagrywania - czy to ma być mikrofon, czy system, a nawet oby dwa źródła potrafi zmiksować w jedną ścieżkę. Program ten posiada również ogromne możliwości obróbki audio: przycinanie, usuwanie szumu, przyspieszanie, zwalnianie itd. Naprawdę polecam.
Jeśli chodzi o Androida, to niestety nie znam darmowego oprogramowania do nagrywania samego audio. Może ktoś inny z forumowiczów ci zaproponuje coś ciekawego…
…albo tak - co chcesz konkretnie zgrywać?? Do pobierania muzyki / video z Youtuba mogę polecić stronkę:
www.flv2mp3.com pozwala na pobranie np. piosenki z Youtube’a i zapisanie jej w formie pliku mp3 - po prostu wklejasz linka i pobierasz;
i aplikację 4vid, która pobiera video wraz z dźwiękiem z Youtube’a i innych serwisów. Dostępna jest na Androida i IOS.

hdogg252 https://www.computerworld.pl/ftp/harddiskogg.html

W tym aduacity to jeśli chce nagrywać dzwięki z komputera to co muszę zaznaczyć , bo na pewno nie wejscie microfonowe ?

Musisz w Panelu sterowania > Dźwięk .> zakładka “Nagrywanie” włączyć Mix Stereo. przedtem klikając w wolnym miejscu prawym klawiszem myszki i wybierając “pokaż wyłączone urządzenia”. Klikasz na Mix stereoo prawym i wybierasz “Włącz”.

image
Jeśli nie masz karty opcji “Mix Stereo”, to możesz w ustaw3ieniach Audacity wybrać jak na screenie:

Ustawienia te znajdziesz w menu “Edycja” > pozycja “Preferencje” > zakładka “Urządzenia” i zmieniasz tylko urządzenie do nagrywania.

1 polubienie

Dzieki wielkie jutro się pobawie. Czy oprócz tego należy jakoś “odszumiać” poprawiać jakość nagrania. Jakie są najprostsze patenty na to?
Pozdrawiam

Oczywiście to zależy od ciebie. Jeśli uważasz, że coś zbyt mocno szumi, to możesz to odszumić zaznaczając fragment ścieżki i korzystając z opcji “Odszumiacz” z menu “Efekty”. Tam jest opisane dokładnie jak tego filtra używać.

Ja osobiście używam Action i bardzo mi się dobrze nim nagrywa tylko jak jest za dużo fpsów potrafi crashowac i jest platny. Ja go kupiłem, ale wydaje mi się ze jak ktoś nie chce placic to obs jest również dobry