Program do nagrywania dzwięku z komputera

potrzebuje jakiś program dzięki któremu będę mógł nagrać dźwięk z komputera w dobrej jakości

Harddisk OGG Program bez zbędnych wodotrysków, spełniający opisane przez Ciebie zadanie.

Lub Audacity.

a jak te programy skonfigurowac??

audacity-nie-nagrywa-dzwieku-komputera-t393935.html

http://www.google.pl/search?hl=pl&q=aud … =&gs_rfai= . 1000 postów :wink:

-gratulacje =D> . I tak trzymaj ku chwale DP :wink: . Pozdrawiam.

Program HarddiskOgg nie wymaga instalacji. Pobierasz archiwum, które możesz rozpakować w dowolnym miejscu na komputerze. Po pierwszym uruchomieniu program powinien Ci wyświetlić informację o możliwości nagrywania do MP3 po wcześniejszym wrzuceniu do jego folderu pliku “lame_enc.dll”.

W górnej części okna programu masz sekcję “Output”. Wybierasz tutaj lokalizację pliku wyjściowego “Output file” oraz jego format (OGG, APE, ACM, MP3). Przyciskiem z ikonką dwóch zębatych kół wywołujesz okno, umożliwiające ustawienie parametrów nagrywanego dźwięku (Próbkowanie, mono/stereo, bitrate).

Środkowa ramka “Normalization” to funkcja, wbudowana w program, która automatycznie dostosowuje czułość wejścia tak, by głośność pliku wyjściowego była w miarę taka sama. Szczerze pisząc nie korzystałem z tej opcji, bo nie chciałem by program rządził się nagrywanym przeze mnie dźwiękiem. Zaznaczałem “None” i nic nie zmieniał.

Ustawienia formatu pliku oraz normalizacji możesz sobie zapisać “na później” i używać ich przy pomocy dwóch przycisków (z ikonami dyskietki i otwieranego folderu).

Na samym dole masz przycisk [Record] aktywujący nagrywanie pliku. Nagrywanie można wstrzymać poprzez użycie [Pause]. Jeśli zatrzymasz nagrywanie poprzez [stop], po czym ponownie naciśniesz [Record] - program rozpocznie rejestrację dźwięku do kolejnego pliku (jeśli w wierszu “Output file” nazwa pliku była w stylu “cośtam001”, to Harddisk automatycznie zmieni nazwę kolejnego nagrania na “cośtam002” i. t. d.).

Z prawej strony masz bargraf, który wyświetla okresowo amplitudę sygnału. Pod nim masz przycisk, którym wywołujesz systemowe okno wyboru i regulacji czułości źródła, z którego nagrywasz. Po naciśnięciu przycisku z mikrofonem możesz dokonać testu ustawień czułości.

Program ma możliwość minimalizacji do tray’a. Jeśli będziesz chciał go przywrócić do normalnego okna, to musisz kliknąć PPM na jego ikonie w tray’u i wybrać “Show HarddiskOgg”. Jeśli klikniesz ikonę LPM - program zakończy nagrywanie bieżącego pliku.

Kolega Cyba91 wspomniał o Audacity. Sam korzystałem z obu programów (Harddiska i Audacity) równolegle, ponieważ Audacity pozwalał na dokładniejsze monitorowanie wejścia na bargrafach.

Aha, korzystanie z Audacity wymaga sporej przestrzeni dyskowej, bo rejestruje on swoje tymczasowe pliki do niekompresowanego formatu. Kompresji dokonujesz po zakończeniu nagrywania. Harddisk umożliwia kompresję w locie. I ostatnie słowo o Harddisku - na mojej starej maszynie z jednym rdzeniem wymagał czasami podniesienia priorytetu aplikacji z “Normalnego” na “Powyżej normalnego”, bo korzystanie z innych aplikacji równolegle powodowało przeskoki w nagraniach.