Program do nagrywania gier z pulpitu

Szukam programu który bedzię nagrywał grę ( chodzi mi głównie o minecrafa) z pulpitu. Użwałem recordmydesktop ale mam kilka zastrzeżeń:

  1. Niekiedy źle nagrywa (np. niekiedy klatkuję, okna przez siebie przechodzą). Może ktoś mi powie co mam ustawić (mam ustawione 24 klatki). Czy mam włączyć pełny zrzut co każdą klaktę i czy to bardzo obciąża kompa.

  2. Odrazu po wyłączeniu konwertuje na .ogv a ja to konwertuje na inny format to ten dużo zajmuje. Wiec po co konwertować 2 razy. Idze jakoś ustawić tak by tego nie konwertował od razu lub konwertował na inny format (taki by się dało wrzucić na youtube).

  3. A czy jak mi się komp zawiesi w czasie konwertowanie to stracę cały film??

Mam ubuntu 10.10 i laptopa Acer aspire 5720G.

U mnie RecordMyDesktop robi co chce, po prostu działa źle. O dziwo na starym 1-rdzeniowcu było ok, pewnie to kwestia karty graficznej.

Mam byzanz-applet (dla GNOME 2, program nagrywający to byzanz - próbka,

) ale ten applet niestety pożera dużo RAM więc trzeba mieć duuuużo RAM. 2GB RAM starczy na niecałe 10 minut, przy 4GB dało by się coś nagrać. Być może z tym RAM to jakaś anomalia mojego openSUSE.

Spróbuj może tego, niestety też konwertuje na OGV, tylko że wg mnie rozmiar jest dość mały patrząc na wysoką jakość tego formatu (bije wszystkie AVI i MP4 na głowę)…

Gdyby co możesz użyć FFmpeg do konwersji obrazu.

Niestety też szukałem wielu nagrywaczy ekranu i nadal czasem patrzę, ale na Linuxa jest z tym tragedia.

  1. Pełny zrzut co każdą klatkę powinien obciążyć nieźle system, nie wiem jednak czy pomoże.

  2. Nie można ustawić innych kontenerów/kodeków dla recordmydesktop. Możesz za to użyć ffmpeg zamiast recordmydesktop. Przykład użycia:

    ffmpeg -f x11grab -r 25 -s 1366x768 -i :0.0 -acodec libmp3lame -ac 2 -ar 44100 -ab 128k -vcodec libx264 output.mkv

25 fps, rozdzielczość 1366x768, ekran z którego nagrywać, kodek mp3, audio stereo, częstotliwość próbkowania audio 44100, bitrate audio 128 kb/s, kodek video x264, nazwa pliku wyjściowego i kontener jako rozszerzenie

Problemem może być to, że ffmpeg konwertuje w locie, podczas nagrywania, no więc obciąża procesor bardziej niż recordmydesktop, zapewne będziesz miał mniejszy fps w grze niż przy recordmydesktop.

  1. Stracisz tylko to co nie zdążyło się skonwertować.

Dodam tylko, że po wczorajszym testowym odpaleniu RecordMyDesktop dziś system ogłosił żę ma dysk zapchany. Katalog /tmp/rMD-session-13727/ miał 179 GB. Jakiś zabugowany ten program, nie wiem czy działał wczoraj w tle czy co.

A czy idze wogule wyłaczyć konwertowanie i potem skonfertować innym programem???

W recordmydesktop niestety nie, pliki są usuwane zaraz po przerwaniu konwertowania, trzeba by zmodyfikować kod źródłowy aplikacji… Nic mi o takiej gotowej modyfikacji nie wiadomo, a twórcom najwyraźniej nie podobna się ta idea.

Słyszałem też o glc-capture co o nim sądzicie??

ashampo snap odpal w wine , pamiętam że doskonale nagrywał mi pulpit i muzę na ubuntu ,jedyna wada to że jak chcesz skonczyć nagrywać musisz go zabić

Tyle że Ashampo Snap jest płatny.

Zrobiłem próbkę z tego programu myDescoprecorder : http://www.youtube.com/watch?v=fJWmmdy7 … e=youtu.be jak dla mnie słabo. Włączłem pełny zrzut co każdą klatę. I 1:50 min flimu zajmu 20 MB a potem czeba to jeszcze raz konwertować by wrzucić na youtube. Zkonwertowałem na forma .flv. I renderowanie poprzez Mydescoprecroder trawało ok 5 min ale nie wiem dlaczego uzwywał tylko 1 rdzenie procesowa. Potem za pomocą Transmagedon zkonwertowałem na format .flv i zajmował on 40 MB i konwertował się ok. tyle samo jest używał 2 rdzeni procka. Nagrywałem troche powyżej HD (720p) bo dałem na maksymalizuj. mam kilka pytań:

  1. Czy te rozmiary i czasy plików są za duże czy normalne?

  2. Jaka jest jakość tych filmów wedlug mnie słaba?

U mnie na iPhone 1 minuta 720p to ok 100 MB więc to co piszesz to jest raczej mało, raczej porównywalnie do OGV.

Na przyjemne oglądanie rozgrywki to za mało.

ja osobiście polecam program Action! firmy Mirillis, program bardzo prosty w obsłudze można nim nagrywać pulpit, wybrany fragment pulpitu oraz gry. Program ten nie obciąża procesora i jest naprawdę wydajny tu umieszczam link youtube gdzie umieszczam filmiki z gier typu Crysis 2, Battlefield 3 i Medal of Honor Warfighter. http://www.youtube.com/user/OfficialFrogsOfWar

Link do programu Action http://mirillis.com/

To jest dział Linuksa, nie wiem czy zauważyłeś. A ten Twój Action! jest pod Windows.

Pobir\erz frapsa i uruchom go wine jak tak zrobiłem działa dosyć sprawnie :smiley:

@up to niewiem jaki masz sprzęt … chyba z 100gb ramu i karte graf gb proc 10 rdzeniowy… bo fraps na windowsie jak muli a co dopiero przez wine

Dodane 06.11.2012 (Wt) 17:45

ja mam problem z wyznaczeniem w byanz żeby nagrywało mi w 853X503 ale na środku ekranu bo jak wpisze 853X503 to m iw rogu nagrywa , prosze o pomoc i zapraszam do mojego tematu.