Program do nagrywania obrazu z gier

Siemanko, szukam najlepszego darmowego programu do nagrywania gier (i głosu). Chodzi o to, że nagrany obraz i dźwięk wrzucam np. do camtasii i po prostu montuje. Na frapsa to po prostu szkoda słów nie wiem dlaczego tyle osób go poleca… Jakość mikro tragiczna i fps w grze spadają nawet do 30%…

do 3d to Gregion dobry ale niestety mamy w nim reklamy.

we wszystkich programach ci tak spadają FPS to normalne nagrywanie też zabiera zasoby i dysk możesz jeszcze spróbować MSIAfterburner

aż sam wypróbuje

Kupa prawda za przeproszeniem jak nagrywałem Bandicamem mialem stałe 60-55fpsów. Frapsem z 50 spadało do 30… Jak ustawiłem na 30 spadało do 25-24…A Badicama nie używam ponieważ, reklama ;p

nie próbowałem jeszcze Bandicamem, ale Frapsem, Afterburnerm, Action i chyba jeszcze czymś to wszystkie powodowały spadki fps

U mnie fraps działa najlepiej, są najminejsze spadki fpsów.

Dla przykładu w Mirrors Edge z 40 spadło do 24 w action, a w frapsie ciągłe 30.

Przetestuję MSI afterburner

No cóż nie mam wyboru muszę nagrywać bandicamem… :twisted: Hoho w saintsrow 4 ultra przy nagrywaniu mam 40-36 fps… Czyli wszystko płynnie śmiga :smiley:

Przeniesione z działu Na luzie.

ilość FPS nie zależy od programu,tylko od kodeka video,rozdzielczości oraz kraty graficznej i ramu.

Więc pytanie nie brzmi JAKI PROGRAM ,tylko JAKI KODEK ustawić.

I odpowiedź jest prosta :microsoft video1 ,lub WMV1,WMV2-te kodeki są najwydajniejsze.Natomiast bandicam używa mpeg-1 ,więc FPS-y spadają.

Ja bym polecał program Debut Video Capture,bo ma najwięcej ustawień nagrywania,kodeków i zaawansowane opcje,dzięki czemu można optymalnie ustawić nagrywanie.

Dzięki, przydatna informacja :slight_smile: Aktualnie nagrywam Actionem i nie zamierzam go zmienić ;]