Program do nagrywania szkolenia ze strony internetowej

Witam, chciał bym zgrać sobie filmik ze szkolenia ze strony która nie udostępnia pobierania filmików ale tylko oczywiście na potrzeby własne, dla przypomnienia na za jakiś czas.
Programy typu wideo downloadery czy różne wtyczki niestety nie pomagają… nie wiem co zrobić…
może jakoś szło by ustawić OBS aby nagrał obraz i oczywiście dźwięk, tym że zależy mi na zachowaniu jakości. Ktoś coś ?

OBS to potrafi. Cała filozofia:

ps. potrenuj na otwartym w jakimś oknie YouTube :slight_smile:

Super, zasuwam potrenować jak to określiłeś ! :slight_smile:

ten sposób nagra dźwięk z okna a nie z mikrofonu w laptopie ?

image

Spójrz na ikonki głośnika - widać, że mikrofon został wyciszony a nagrywa się tylko ten dźwięk, który trafia na systemowe urządzenie audio.

Działa ! bardzo dziękuję za pomoc, OBS mocno wykorzystuje zasoby karty graficznej ale nagrywanie wraz z dźwiękiem działa w eleganckiej jakości :slight_smile:

Zaopatrz się w program Replay Media Catcher. Pobiera praktycznie wszystkie filmy w sieci, w tym część z VOD z ISS Streaming. Jedynie zdecydowanie wątpię, że działa z Netflixem czy innymi popularnymi. Będzie szybciej jak przez OBS, jeśli nie będziesz oglądał.

A jak ma być szybciej podczas nagrywania streamingu na żywo? :wink:

Jeśli materiał jest transmitowany na żywo, to tak, ale jeśli to wideo na żądanie, to ten program ściąga cały film w momencie jak go puścisz, i nie musisz oglądać.

chodziło mi o zgranie szkolenia zapisanego na serwerze/stronce uniemożliwiającej swobodne pobranie na dysk do późniejszego odtworzenia :slight_smile: ale widzę, że tu koledzy mają ciekawą wiedzę i widzę, że są programy umożliwiające pobranie filmików z różnych serwisów vod-owych, fajnie że coś takiego jest, także dzięki za poradę :wink: