Program do nagrywania z winamp'a

Witam…

Szukam programu. którym mógłbym nagrać muzykę odtwarzana w winampie.

Nie chodzi mi o radio internetowe tylko o normalne mp3 odtwarzane w winampie.

Jeżeli ktoś zna taki program proszę o pomoc…

Złączono Posta : 27.08.2007 (Pon) 20:59

Wiem ze można to zrobić Audacity Ale ja nie mam pojęcia jak, normalnie czarna magia może ktoś by mi to objaśnił ???

Witam.

Włącz winampa i Audacity , póść muzę a w audacity włącz nagrywanie i pokaże się ścieżka nagrywania, jak skończysz naciśnij stop wejdź w -plik-eksportuj i na dole zaznacz MP 3 i koniec roboty.pozdro :smiley:

Zrobiłem tak jak mówisz i jak zaznaczyłem “eksportuj jako mp3” to wyskoczył mi taki komunikat

Audacity nie eksportuje plików mp3 bezpośrednio, w zamian używa dostępnej za darmo biblioteki LAME. musisz zdobyć lame_enc.dll osobno, poprzez sciągniecie kodeka LAME MP3 z internetu i określić jego położenie dla Audacity.

A jak zaznaczyłem “eksportuj jako wav” to zapisało ale jak odtwarzam to nic nie słychać…

I co ten komunikat nie jest wystarczająco czytelny ??

LAME MP3 encoder

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=36&id=661

W Audacity musisz wskazać żródło z którego chcesz zgrywać dźwięki.

Po co zgrywać mp3 do mp3 ??

Nie prościej je najzwyczajniej w świecie skopiować ?

Ja już wiem po co zgrywać… :mrgreen:

a z tym lame już zrobiłem

a jak wskazać to źródło???

Tak:

e94f8d59f82cff52.jpg

kokos1835 na Forum używamy polskich znaków w pisowni. Proszę poprawić wiadomości, używając opcji Zmień

NO ok, ale u mnie w tym zaznaczonym polu jest do wyboru:

Głośność wejścia liniowego

Głośność mikrofonu

Głośność CD

A sam WinAmp Ci nie wystarczy… wystarczy wejść w OPCJE > PREFERENCJE > PLUG-INS -> OUTPUT i wybrać “NulSoft Disk Writer” czyli wszystko to co WinAmp wysyłał dotąd na głośniki będzie wysyłane na dysk, a to czy to będzie WAV czy MP3 czy coś innego ustawisz sobie w opcjach tego pluginu…

Wielkie dzięki…

A dlaczego to jest tak że jak nagrywa to w winampie normalnie nie leci tylko jakby przewijało i nic nie słychać??

Bo ja otwieram to co nagrało w innym programie to ok.

Nie można zrobić tak w winampie żebym słyszał to co nagrywam??

A w ten sposób można nagrać chyba tylko pojedynczy utwór, a jak chce włączyć winampa i nagrać trochę dłużej…

Jak WinAmp odtwarza piosenkę która ma 3:15 sekund, to w głośnikach muzyka gra 3:15 sekund… jak zamiast do głośników strumień jest zapisywany na dysk to odtworzenie piosenki trwa 20 sekund, czyli dużo dużo szybciej… (w/g mnie autorzy z dobrego założenia wyszli że jak ktoś chce sobie z MP3 zrobić WAV czy coś innego to nie będzie się mu chciało czekać całą długość utworu (nota: wszystkie programy jakie znam które zgrywają coś na plik zamiast odtwarzać np. wingoorve czy sidpalyer robią to dużo szybciej niż normalne odtwarzanie - więc to chyba norma ))

A co do większej ilości, to jak przygotujesz więcej utworów na playliście to WinAmp ci zapisze na dysk całą playlistę i jeszcze można sobie wybrać czy ma to by w jednym pliku wyjściowym czy tez dla każdej pozycji ma by osobny plik…