Program do napisów WIDEO

Bardzo pilnie poszukuje jakiegoś dobrego programu do tworzenia napisów w wideo nie jest to takie proste bo mam określone wymagania. Z GÓRY WIELKIE DZIĘKI :wink:

Chciał bym aby napis był na określonym tle lub podobnym obrazek niżej :slight_smile: Ktoś może mógł by podać także podobną czcionkę.

37414343.png

Drugą wymaganiem jest aby był taki efekt jak by napis uderzał w monitor z powiększenia lub pomniejszenia :wink:

Opisałem to dość chaotycznie, przepraszam ale się spieszę :frowning:

Chyba musiałbyś zrobić coś a’la Motion Graphics (na przykład http://www.youtube.com/watch?v=HePWBNcugf8) czy Typography Motion.

Poszukaj tych haseł w Google.

Do Twoich wymagań raczej ciężko będzie coś znaleźć… Takich efektów nie tworzy się jednym narzędziem.

Ale na początek GIMP - pozwoli stworzyć/edytować tło.

Coś do tworzenia/edycji czcionek - zrobisz sobie czcionkę jaką chcesz, o gotowej zapomnij - wielkie produkcje mają własne czcionki albo na podstawie jakiejś wymyślnej gotowej czcionki robią swoje czcionki, lub edytują napis w postaci obrazu co daje jeszcze większe możliwości.

Efekt uderzenia/wyłonienia możesz uzyskać nawet w Windows Movie Maker :wink:

Może istnieją bardziej zaawansowane narzędzia, które pozwolą zoptymalizować pracę - ale ja nie wiem, ja ze wsi jestem… i płatnymi programami się nie interesuję.

Podoba mi się to Motion Graphics z napisami jest jakiś program w którym tworzy się coś takiego ?

Tak, jest.

Byle jaki program do grafiki nawet rastrowej - byle czcionkę wstawiać, ewentualnie edytować. Oczywiście flagowe już Corel czy Photoshop - prawie wszystko w jednym miejscu.

Do efektów i animacji stosuje się Adobe After Effects.

pamiętaj, że te programy kosztują razem grubo ponad 5.000zł a to samo można uzyskać korzystając z darmowych, lecz niestety mniej rozbudowanych.