Program do naprawiania fotek


(Patrycja 89) #1

mam siemensa c75 i jak wrzucam fotki z komórki na kompa to sa takie lekko niewyraźne znacie jakis fajowy programik co by poprawił te fotki na bardziej wyraźne ??


(fiesta) #2

pinka_paulinka każdy program do obróbki grafiki oferuje takie opcje, ale cudów nie oczekuj, ze spieprzonego, zruszanego zdjęcia niewiele zrobisz.


(sokeno) #3

Myślę, że trochę chęci i można naprawdę fajnie poprawić zdjęcie z komórki :slight_smile:


(Patrycja 89) #4

no wiem ale czy znacie jakies fajne programy?


(Bunio) #5

Ja znam. :smiley:

Z darmowych to np. Gimp

Potrzebna do uruchomienia jest biblioteka GTK+

:wink:


(fiesta) #6

Pixel po pixelu oczywiście że można, tylko komu by się chciało.


(sokeno) #7

można i tak. Jednak rzeczywście nie znam odważnego :P, który by tak robił :slight_smile: . W Paint Shop Pro jest funkcja, która przy pomocy jednego kliknięcia poprawia zdjęcie. Nie zawsze efekt jest zadowalający, ale można spróbować.

pinka_paulinka program jest fajny, ale ma jeden minus - jest płatny i jak na razie nie ma oficjalnej polskiej wersji :frowning:


(fiesta) #8

O tym właśnie napisałem powyżej, ze zdjęcia nieostrego lub zruszanego cudów nie zrobisz. O głębi ostrości (czytaj paprotki wyrastające z głowy 8) ) nie wspomnę.


(sokeno) #9

Nie ma co się czarować. Prawda jest taka, że zdjęcia zrobione komórką można sobie wsadzić tam gdzie słońce nie dochodzi. Lepiej kupić jakiś tańszy aparat i 100 razy lepiej bedzie robił zdjęcia od komórki :stuck_out_tongue: a nie jakieś retusze na kompie. Badziewia i tak nie poprawi :frowning: