Program do naprawy dysku (nie MHDD)

Potrzebuję jakiś dobry program do naprawy dysku ale nie MHDD, bo on działa tylko na mastera.

PS Chyba, że ktoś mi powie jak zrobić MHDD bootowalnego z pendriva - dostaję już białej gorączki, bo doszedłem do momentu kiedy pozostaje mi tylko zmienić plik config, którego za cholerę nie mogę znaleźć. Także MHDD raczej sobie już daruję.

http://www.benchmark.pl/mini-recenzje/Rozwiazywanie_podstawowych_problemow_z_dyskami_HDD-2189.html

Witam!

polecam to:

http://www.programosy.pl/program,hdd-regenerator.html

niestety wersja shareware ale najlepszy jaki znam. Pomógł mi parę razy;)

Co do HDD Regeneratora - Sam go kiedyś używałem, i też niejednokrotnie uratował mi skórę, ale w Internecie można znaleźć mnóstwo dyskusji ( głównie w języku ang ) na temat tego, że ów program tak naprawdę jest zabójcą dysków a jego algorytmy to wyssane z palca bzdury. Nie chcę zniechęcić, ale radzę poczytać, żeby potem nie było na kolegę Daniela :wink:

Pozdrawiam

Do: Eleks

zgadzam się. Najlepiej zrobic kopię danych i wtedy działać. Ja pracowałem na nim po zrobieniu kopii i kolezance dysk któy do niczego sie nie nadawał działa - odpukać - 2,5 roku. Więc coś w tym jest;)

Z drugiej strony to wydaje się co do tych dyskusji w internecie w języku angielskim to mogą być bzdury. Ludzie czasami piszą takie głupoty żeby komuś uprzykrzyć życie. Trzeba brać parę rzeczy na dystans. To jest moje zdanie;)

MHDD i Victoria to najlepsze programy. Nie prawda że dziala tylko na master również i na slave i z SATA jest ok. HDD Regenerator jest g. warty. Nie raz skonowanie MHDD wykazało błędy których to Regenerator nie wykrywał.

PS. Tyle że zwykle tak bywa że jeżeli dysk ma uszkodzone sektory to tego nie naprawisz jedyne co te programy robią to zaznaczają jako uszkodzone. Dyski twarde maja na talrzach tzw. dodatkowe rezerwowe sektory gdzie wewnętrzne oprogramowanie SMART odpowiednio “przenosi”. Natomiast jeżeli liczba sektorów zostanie przekroczona to radze wymienic dysk na nowy.

Fakt, słyszałem coś niecoś niedobrego o HDD regenerator…

Victoria? hmm, może to…

Daniel, dzięki za rekomendację, być może skorzystam jeszcze z tego HDD reg.

Jasiu:

Dysk nowy już mam (w ogóle zmieniam całego kompa), tylko że właśnie kiedy chciałem podłączyć stary dysk do nowej płyty głównej, to wyskoczył mi BSOD Stop 0x0000007B i teraz próbuję jakoś z tym walczyć. :?

Widzę, że nasze zdania są podobne :slight_smile: Każdy słyszał o Regeneratorze i jego " potencjale " a mimo wszystko nie odpychało to od jego używania…

o Victorii szczerze mówiąc nie słyszałem - używam wspomnianego wyżej MHDD.

@dżony - Myślę, że propozycje kolegów wyżej warto przeanalizować - powodzenia. Napisz jak wynik Twojej pracy, bo na pewno jesteśmy ciekawi. Pozdrawiam.

Jeszcze jest HDAT2

http://www.hdat2.com/download.html

http://www.dobreprogramy.pl/HDAT,Progra … 20284.html

Więc tak, udało mi się przywrócić normalną pracę dysku. :smiley:

Przeskanowałem dysk tą Victorią i okazało się, że dysk był ok. :-o

Problem rozwiązała dopiero reinstalacja systemu windows. 8)