Program do nauki obsługi komputera

Witam, szukam aplikacji, która pomoże zrozumieć pewne rzeczy z obsługi komputera osobie, która na co dzień od kilku lat ma komputer (laptopa), ma telefon z Symbianem, coś tam potrafi, ale ciągle np. nie rozumie rzeczy w stylu KOPIUJ-WKLEJ, pasek zadań, pasek nawigacji, gdzie klikać raz LPM, gdzie dwa razy LPM, gdzie PPM itp. itd. Nie jest to osoba starsza (50 lat). Jest coś takiego? Ściągnąłem kurs wideo obsługi komputera, ale chciałbym jeszcze jakąś fajną aplikację do tego. 

Mogłoby to być dla Win7, tak by było najlepiej, chociaż nowsze wersje też będą ok. 

 

Z góry dziękuję za wszelkie propozycje,

pozdrawiam

To są najbardziej podstawowe podstawy, trudno mi sobie wyobrazić co taka osoba tak naprawdę potrafi skoro nadal nie rozumie takich podstaw (bez urazy).

Najwyraźniej nikt tej osobie nie wytłumaczył takich podstaw (a od nich powinno się zacząć) więc najlepiej by było jakby znaleźć kogoś kto poświęci tą godzinę max 2 i wytłumaczy co i jak, najlepiej jak ta osoba zrobi sobie od razu notatki z rysunkami które sobie później będzie przeglądała i przypominała aż się nauczy (tak lata temu uczyli nas w 1 klasie liceum podstaw obsługi komputera).

Dobra będzie też jakaś książka w stylu “komputer od podstaw”/“windows od podstaw” lub “komputer/windows nie tylko dla orłów” (to nie nazwy książek :wink: ), ewentualnie wideoporadnik o tej tematyce ale książka lepsza bo można w dowolnym momencie wrócić do sprawy która jest niejasna.

Program do nauki takich podstaw to ciężko będzie znaleźć i to raczej zły pomysł, najlepszy będzie żywy nauczyciel który pokaże na przykładzie tego z czego dana osoba korzysta na codzień.

http://komputerowepoczatki.blox.pl/2012/12/LPM-i-PPM.html

Problem w tym, że niestety ale od kilku lat próbuję nauczyć, na spokojnie, tłumacząc bardzo dokładnie itd., niestety ta osoba topornie przyjmuje wiedzę w tym zakresie… Dlatego pomyślałem nad tym kursem, ale też i programem, który (może) mógłby umożliwić ćwiczenie różnych funkcjonalności systemu bez “psucia” w nim naprawdę (myślałem nad wirtualką, ale nie wiem czy to dobry pomysł…).

Żeby używać program do nauki obsługi komputera to najpierw trzeba umieć obsługiwać komputer. To błędne koło. :smiley:

No więc właśnie… Ale program w stylu NACIŚNIJ TEN PRZYCISK ABY ZROBIĆ COŚ (napis bądź dźwięk) byłby nie najgorszy, chociaż zdaję sobie sprawę, że nauka praktyczna jest najlepsza. Niestety, ta osoba jest mało w domu w PL aby można było ją uczyć intensywniej.