Program do nauki w delphi

Witam, jestem w technikum łączności na profilu informatycznym i na obecną chwilę programujemy w delphi.

Chciałbym się trochę wkręcić w ten temat i szukam jakiegoś programu do nauki w delphi na zasadzie, że jest opis, pokazane krok po kroku jak co zrobić, najlepiej z lektorem i obowiązkowo po polsku (opis/lektor), a później np. jakieś zadanie daje do zrobienia, po prostu chce to jak najlepiej zacząć ogarniać :slight_smile: Może być płatny.

PS. Korzystamy z Delphi 5, czy jest duża różnica między delphi 5, a 7?

Nie słyszałem o takim programie, polecam raczej literaturę lub któryś z kursów w sieci. Zajrzyj też na: http://4programmers.net/ jest tam sporo gotowców, artykułów, komponentów.

Bardzo dobrą pozycją do nauki Delphi jest dwutomowa książka Marco Cantu “Delphi 7 Praktyka Programowania” (“Mastering Delphi 7”).

Są też starsze wydania dla wersji 5 i 6.

Można upolować na Allegro. Nowa jest droga, ale warta swojej ceny.

Zastanawia mnie program nauczania w klasie technikum o profilu informatycznym.

Nie mam nic do Delphi, ale dlaczego wykorzystują tak stare narzędzie (Delphi 5).

Delphi 7 już przestarzały (2002), a co dopiero D. 5 :o

Darmowa alternatywa dla Delphi to Lazarus. Warto się z nim zapoznać.

Dodane 09.06.2010 (Śr) 19:45

Pomyślałem sobie, że jeśli lubisz uczyć się na przykładach, to warto mieć “Aplikacje w Delphi - Przykłady” T. Pamuła. Bardzo fajna do nauki, ale nie tylko, bo jako podręczna ściąga do rozwiązywania różnych problemów.

W sumie dla Ciebie na tym etapie chyba bardziej przydatna niż “Mastering Delphi”.

Warto mieć obydwie, jeśli chcesz na serio wejść w tę technologię.