Program do nr seryjnych

Szukam programu ktory pokaze mi jaki mam nr seryjny mojej pamieci RAM bo chce sobie dokupic 512 ale nie moge znalezc takiej samej numeracji, chce sie tylko upewnic czy dobrze spisalem z sprzetu :]

pyrtol ściągnij sobie program everest z vortalu, zrób raport na temat płyty głównej, procka i pamięci i idź do sklepu

Więcej się dowiesz korzystając z wyszukiwarki na forum

Wlasnie w tym problem bo nie chce kupowac w sklepie tylko na allegro :slight_smile:

a tam to raczej mi nie powie czy bedzie pasowac do mojej pamieci:/

Jeszcze jedno czy moge np do mojej 256MB dokupic 512 MB czy musi byc tyle samo czyli 256??

Poczytaj w tym dziale o dokładaniu pamięci dużo pisze:

Musisz wiedzeć jąką masz płytę główną,jaką masz zainstalowaną pamięć,rodzaj tej pamięci,ilość wolnych banków - poczytaj w książce do płyty co piszą o pamięci.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … 538#302538

aha czyli najlepiej sobie dokupic tej samej firmy i mniej wiecej tej samej rozdzielczosci,a te nr.seryjne nie sa potrzebne do niczego ??

Nr seryjne mają tylko moduły firmowe - to jest najmniej ważne.

Pamięć ma Ci pasować do płyty głównej i zainstalowanej pamięci w kompie.

Dalej polecam lekturę tego działu,dodatkowo użyj tego:

http://forum.dobreprogramy.pl/search.php

Jak coś dalej nie będziesz wiedział pisz.

ok :slight_smile:

A jeszcze jedno jak sie moge dowiedziec jakie moge wybrac pamieci do mojego kompa??

Procesor AMD Athlon XP 1600+

plyta glowna: MSI K7T266 PRO2(MS-6380 v 2.0)

Nie wiem czy potrzebne jest jeszcze cos?? bo chcialbym zmienic na kingstona czy jakos tak ale wlasnie nie wiem czy moge sobie tak zmieniac jak chce :?

mysle, ze jak bedzie chodzila w 1024x768 to bedzie miodzio :wink:

btw: Jesli masz memki 256/133 a kupisz 512/200 to i tak beda chodzily wszystkie na 133mhz (ddr 266)

no ale czy moge sprzedac se tego mojego elixira i kupic od np samsunga czy kingstona na mojego procka??

tak, mozesz kupic inna pamiec i sprzedac ta 256’ke, ale Twoja plyta obsluguje pamieci DDR do 2100, co daje fsb 133 ( efektywnie ddr 266), wiec jesli kupisz pamiec Kingstona 512MB 200mhz ( efektywne ddr 400) to i tak bedzie chodzila na 133 ( ddr 266)! Kapiszi?

aha kapiszi:P

no ale z tego wychodzi ze wszytskie kingstony maja po 400mh :confused:

No chyba ze sa wyjatki 256MB i te maja pc2100

DDR 400mhz to standard men ;] technika idzie do przodu :wink:

no tak ale nie bede zmienial plyty glownej po to aby chodzila mi tylko pamiec :cisza:

wiec musze jechac po pc2100 :confused:

:x

zostawie to bez komentarza

dla mnie bezrobotnego :stuck_out_tongue: 18-latka ktory sie uczy raczej pieniadze za czesto nie wplywaja wiec musze co jakis czas wymieniac sprzet :slight_smile:

Co prawda nie znalazłem czy płyta obsługuje pamięci PC3200(400) - ale jak kupisz moduł 512 MB PC3200 firmowy nie powinno być problemu - chyba że będziesz miał pecha.

Aktualizacja biosu płyty jak coś do najnowszej wersji.