Program do obracania filmów!

Wiem, że jest wiele tematów tego typu, ale …

No właśnie, nie mogę znaleźć tego odpowiedniego programiku. Ściągnąłem Free Video Flip & Rotate - podczas oglądania odwróconych plików w AllPlayerze i włączeniu opcji Full Screen, obraz powiększa się tak, że jego część zostaje ucięta i nie widać co tam się dzieje. Ulead VideoStudio - gotowy plik zapisuje się w wyższej rozdzielczości niż ten, który tam ‘wszedł’, dodatkowo przy odtwarzaniu się zacina. No i najczęściej polecany (nawet nie dziwię się dlaczego), VirtualDub. Tutaj z kolei obróconych filmów w AllPlayerze w ogóle mi nie odtwarza, a bardzo mi na tym zależy.

Więc dla podsumowania, ma to być program który czyta pliki .avi i najlepiej żeby z takim rozszerzeniem je zapisywał, również w tej samej rozdzielczości i żeby dało się je później odtworzyć z programie AllPlayer.

Możecie mi pomóc?

Zobacz:

viewtopic.php?p=994763

http://www.insomnia.pl/Jak_obr%C3%B3ci% … 99188.html

http://peb.pl/programy/87910-obrocone-f … aratu.html

Jeśli nic nie da będziemy kombinować dalej.

A tak z ciekawości sprawdź jak filmy wyglądają na BestPlayerze 2.?

Jakie są właściwości źródłowego pliku wideo?

Jakie filtry zastosowałeś w VirtualDub?

Czy próbowałeś skorzystać z filtru rotate2?

Jaki kodek wideo zastosowałeś do rekompresji w VirtualDub? A może zapisałeś to jako nieskompresowane wideo…?

rotate - obróci obraz i oczywiście rozdzielczość (wymiary) się zmieni - czyli jeśli było np. 640x480, to po obróceniu o 90 stopni będzie 480x640.

rotate2 - obróci obraz, ale… przy zachowaniu tej samej wielkości klatki - w uproszczeniu jest to jednocześnie obrót, zmiana rozdzielczości i wypełnienie.

Wszystko sobie przeczytałem, ale i tak wszędzie polecają VirtualDub i piszą to co o nim już wiem 8)

Po przekoziołkowaniu za pomocą VirtualDub wyglądają perfekcyjnie :smiley:

yyy nie wiem o co dokładnie chodzi więc napiszę wszystko, co moim zdaniem może być istotne:

480x360

30 klatek na sekundę

szybkość danych: 1062 kb/s

rozmiar próbki video: 24 bitów

kompresja video: XVID

Próbowałem skorzystać z filtru rotate2, ale to pozwala (z tego co skojarzyłem o tej porze) tylko na obrót o kąt inny niż wielokrotność 90 stopni

yyyy, że co? Chyba zapisałem to jako nieskompresowane :smiley:

Więc z tego co zrozumiałem to interesuje mnie bardziej rotate

Obrót o ‘dowolny’ kąt.

Po prostu wpisz kąt który Cię interesuje (np. 90).

Zatem skorzystaj z kodeka Xvid.

Domyślne ustawienia powinny się sprawdzić - unrestricted, Single pass, Target quantizer = 4.00 (lub mniej).

Myślę że raczej rotate2 - spróbuj.

W przypadku gdyby chodziło o odwrócenie obrazu (a nie obrót na bok) - filtr flip vertically.

Interesuje mnie kąt 90 stopni. Sprawdziłem jeszcze raz i na pewno bardziej interesuje mnie rotate a nie rotate2

A gdzie mogę to zmienić? Bo coś nie mogłem znaleźć. A może to pomóc w tym, żeby się dało w AllPlayerze oglądać?

Witam,

obróciłem film avi z cyfrówki o 90 stopni w VirutalDub, zadałem filtr ‘rotate’ i przy drugiej próbie - filtr ‘rotate2’. Odznaczyłem opcję “enable to fit”. Jakość kompresji zrobiłem na 80. Plik wynikowy: 2x cięższy, z 100 MB zrobiło się 233 MB. Co jeszcze trzeba zrobić, żeby plik był mniejszy ? Zastosowany kodek do zmiany z cyfry na PC to “x264”, zgodnie z instrukcją na http://karolad.wordpress.com/howto/jak- … osci-film/.


edit:


Poradziłem sobie zmniejszając bitrate :slight_smile: Ze 100 MB zrobiło się 33 MB, jakość bardzo nieznacznie gorsza.

Inna rzecz natomiast: obrócony film jest ucięty na górze i od dołu o około 10% (na filmie były np. widoczne dłonie opuszczunych w dół rąk osoby + mały marginesik (kawałek spodni) a w pliku wynikowym dłonie są ucięte w połowie i z tym już nie potrafię sobie poradzić :frowning: Rozdzielczość i rozmiary filmu niby prawidłowe (źródło: 640x480, wynik: 480x640 więc powinno być OK, a nie jest). Jakieś podpowiedzi ?

Pozdr.

Uh… rzeczywiście.

Nieco inaczej:

Filter mode = np. Precise bicubic

Size Calculator = Enable

Fit width = 640

Fit height = 480

– zaznaczone Fit width and height w/letterbox

Oczywiście można skorzystać z samego rotate, ale mogą później wystąpić problemy z odtwarzaniem nietypowej rozdzielczości.