Program do obróbki filmu z kamery Sony


(Schmiest) #1

Witam! zainstalowałem dedykowany dla produktów Sony program Picture Motion Browser ściągnąłem nagrane filmy na dysk i tyle teraz chce je jakoś "obrobić" chodzi mi głównie o to że większość z nich to filmy nagrywane na śniegu w słońcu i choć oglądając je w kamerze czy na TV jest ok,to w kompie wyglądają jak naświetlone niewiele co widać i wszystko głównie na niebiesko.Wspomnianym wyżej programem PMB raczej korekty nie zrobię tak mi się bynajmniej wydaje próbowałem wykorzystać VirtualDub i Windows Movie Maker ale one w ogóle "nie widzą" ściągniętych filmików.Jestem początkującym w opisanym temacie i będę wdzięczny za wszelkie wskazówki dotyczące obróbki filmików.Proszę o polecenie jakiegoś programu który mógłbym wykorzystać najlepiej polską wersję ale niekoniecznie.Chciałbym potem te filmy zgrać na płytkę aby moc je odtwarzać w odtwarzaczu dvd niestety nie odtwarza on divix-ów w jakim formacie zatem muszę nagrać pliki aby je na nim obejrzeć? Dzięki z góry !!


(Kogigogi) #2

Cześć najlepszy do amatorskiej obróbki jest ten http://www.dobreprogramy.pl/Corel-Video ... 16277.html ma duże możliwości obróbki jest po polsku , obrobisz nim film ,dodasz dzwięk , nałożysz różne filtry itd. stworzysz i wypalisz płyte w formacie ( miedzy innymi) video dvd odtwarzanym we wszystkich stacjonarnych odtwarzaczach dvd z animowanym menu płyty , jest to w pełni funkcjonalna wersja przez 30 dni , lub ten ale o wiele mniejszych możliwośćiach http://www.dobreprogramy.pl/Ashampoo-Bu ... 13141.html .Do stworzenia super napisów polecam ten http://translate.googleusercontent.com/ ... B1BTjkq0TA też jest po polsku (trzeba ustawić w opcjach) :slight_smile:


(Schmiest) #3

Dzięki.Wypróbowałem dopiero ten program do napisów,Corel-Video się ściąga bo trochę tych bajtów ma,ale wracając do napisów program jest super i ma ogromne możliwości niestety nie za bardzo wiem jak się "przenosi" utworzone napisy do swojego filmiku i 'wlepia" do niego w miejsce ściśle określone? pomoże mi ktoś?


(Kogigogi) #4

jak sobie sc[ągniesz program do obróbki film jest tam coś takiego tak oś czasu i tam sobie przeciągniesz swój napis gdzie chcesz :slight_smile:


(Schmiest) #5

Trochę to trwało ale jestem,przybył mi kolejny film a stary problem pozostał przetestowałem wszystkie polecone programy i jeszcze te z Dobrych programów które były w ich kategorii jedyny który u mnie działa to Ulead Video Studio 11pozostałe albo stwarzały kłopot przy instalacji albo nie widziały moich filmików.Niestety ww.program nie ma opcji edycji tj.regulacji barw,kontrastu jasności itp.Tak więc póki co łączę filmiki tym programem ale cały czas liczę że ktoś jeszcze podrzuci mi jakąś propozycję.Mam jeszcze pytanko w jakim formacie muszę zapisać nowo utworzony film aby go odtworzyć w odtwarzaczu bez divixa formatu avi. i mpg. mój sprzęt nie widzi