Program do obróbki plików MKV

Witam.

Szukam w miarę prostego i szybkiego programy do konwersji ścieżek DTS do AC3, usuwania niepotrzebnych ścieżek dźwiękowych, wstawiania napisów srt do plików mkv. Dodatkowo fajna byłaby opcja usunięcia części filmu (np. napisów końcowych), najlepiej z wyświetlaniem na żywo ile miejsca będzie zajmował film po działaniu programu. Potrzebuje programu, który zostawi ścieżki video w spokoju, najlepiej aby ewentualne obcinanie odbyło się bez ponownego konwertowania całego video, ponieważ to trwałoby kilka godzin. Filmy będą w formacie 1080p, zarówno 3D jak i zwykłe.

Z góry dziękuje za odpowiedź.

Nie wiem jak z tym, ale wszystko pozostałe bez kodowania zrobisz za jednym zamachem w mmg.exe z MKVToolnix http://www.bunkus.org/videotools/mkvtoo … e-6.4.1.7z (dorzuć jeszcze MKVExtractGUI-2)

Zakładka Wejście > Pliki wejściowe wrzucasz (drag&drop) plik mkv + wrzucasz (d&d) napisy.srt > Ścieżki,rozdziały… poprzez odznaczenie pozbywasz się zbędnych ścieżek > zakładka globalne >Tryb dzielenia > dziel na fragmenty wg czasów > na dole podajesz np 00:00:05 <- początek przycięcia - 00:05:00 <- koniec przycięcia podajesz w formacie: 00:00:05-00:05:00 = czyli plik wynikowy będzie trwał 4min i 55 sec (przykładowy film= 00:00:00-01:25:00) > Rozpocznij muxowanie

Co do DTS do AC3 to juz bardziej skomplikowany proces…potrzebny np MeGUI (w skład tego programu wchodzi również mmg.exe) : http://www.hack7mc.com/2009/11/converti … olnix.html + zmuxowanie w mmg ścieżki ac3 z video (tak samo jak z napisami).

Dzięki za odpowiedź. Program przyda się do dzielenia filmów, tak aby wszedł na 8GB pendriva oraz dołączania napisów.

Co do DTS -> AC3 to widzę, że prościej będzie mi dalej korzystać z MKV2AC3.

Czy MKV2AC3 nie rusza ścieżki video podczas procesu ?

W tym wypadku tak.

W MeGUI prawdopodobnie jest opcja aby zrobić wszystkie operacje za jednym zamachem, ale jest to dosyć skomplikowany program.