Program do obróbki wideo (podmiana dźwięku w pliku mkv )


(Fragode) #1

Witam, w jakim programie najszybciej/najłatwiej będę mógł wykonać następującą operację:

wyciąć ścieżkę dźwiękową z filmu w formacie .avi a następnie dodać wyciętą ścieżkę do filmu w formacie .mkv (najlepiej jako druga ścieżka dźwiękowa do wyboru, ale jeśli można tylko podmienić z jednej na drugą to też może być)

dodam zze obydwa filmy mają taka sama długość. Czy takie cos jest mozliwe? Jesli tak to powiedzcie w jakim programie jest to mozliwe (mile widziany darmowy :smiley: )


(xyzzyx) #2

Ścieżkę dźwiękową z filmu wytniesz tym http://www.programosy.pl/program,audio-extractor.html.


(Placio74) #3

AVI-Mux GUI albo MKVToolnix.


(Fragode) #4

Dzieki wielkie za pomoc, uzylem AoA Audio Extractor 2.2.5 + MKVToolnix cala operacja zajela 30 minut (przy 2h filmie 1080p z dzwiekiem ac3) trzeba tylko pamietac zeby wybrac odpowiednni format w AoA Audio Extractor (MP3/AC3) :smiley:


(Placio74) #5

Nie musiałeś używać AoA Audio Extractor (tym bardziej że ten program wykonuje zbędną rekompresję).

Wystarczy dodać ścieżkę ‘prosto’ z pliku AVI.

W MKVToonix (lub AVI-Mux GUI) można dodać oba pliki (MKV oraz AVI) i przed muxowaniem po prostu ‘wyłączyć’ zbędną ścieżkę wideo.


(xyzzyx) #6

To jeszcze tak przy okazji http://cdrlab.pl/file_kategoria_37.html oraz http://www.szybkiepliki.pl/obrobka_i_ko … .pliki.htm Może komuś się przyda przy poszukiwaniu programów do zabaw z plikami wideo. Pozdrawiam.

Dodane 02.08.2010 (Pn) 17:34 -

-a dlaczegóż to?. Program zrobi to co mu wskażesz. Wyciągnie ci ścieżkę dźwiękową nawet w AC3(bez żadnej kompresji)jeżeli tak sobie zażyczysz.


(Placio74) #7

Dlatego że była to zbędna operacja - oddzielanie ścieżki audio nie było konieczne.

Nie widzę takiej możliwości (“bez żadnej kompresji”) w AoA Audio Extractor.


(Agatonster) #8

frago ,

Proszę poprawić pisownię w tytule tematu i w opisie problemu. W celu edycji swojego posta proszę skorzystać z przycisku Edytuj.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.


(Fragode) #9

Wiem o tym, jednak ścieżkę wyodrębniłem jeszcze przed tym jak napisałeś swojego posta, wiedziałem że tak można zrobić (przecież jakoś musiałem wywalić oryginalną ścieżkę z pliku mkv) ale pomyślałem ze tak będzie szybciej nie zwróciłem uwagi na kompresje :frowning:

Tak w ogóle czemu jest “muxowanie” a nie hmm… “mixowanie” ?


(Placio74) #10

mux = multiplex (multipleksowanie)

demux = demultiplex (demultipleksowanie)

W przypadku obróbki audio/wideo oznacza to dodanie strumieni (nie tylko A/V) do kontenera multimedialnego lub ich oddzielenie z kontenera. Terminy te używane są też w elektronice i telekomunikacji.

Natomiast termin ‘miksowanie’ ma inne znaczenie - mieszanie/połączenie w jeden strumień kilku sygnałów. Np. w studio nagraniowym poszczególne instrumenty i wokal nagrywane są osobno i później miksowane.


(Fragode) #11

Placio74 dzięki za fachowe wytłumaczenie :slight_smile: