Program do obróbki wideo

Witam.

Planuję dzisiaj przesiąść się na Ubuntu 10.10 MM. Nie będę ukrywał, że będzie to dla mnie pewnego rodzaju szok. Już raz próbowałem, nie wyszło ale może dlatego, że mam zbyt małą wiedzę odnośnie Linuxów ale jednak potrzeba legalności wygrywa (mam legalnego windowsa vista ale… nie widzi mi się). Generalnie jednym z ważniejszych programów jakie będę potrzebował to program do obróbki wideo (sklejanie kilku plików, robienie przejść między poszczególnymi plikami, dodawanie muzyki itd. itp.). Znajdę coś takiego na Linuxa? Obecnie na windowsie korzystałem z Windows Live Movie Maker i fajnie by było gdyby program był podobny do WLMM

http://www.dobreprogramy.pl/Tworzenie-i … ux,46.html

Sam wybierz :wink:

Fajnie wiedzieć że DP już silnie wspiera oprogramowanie Linuxa ;D a który z tych programów byście polecili?

Zależy czego oczekujesz od takiego programu, ja swego czasu używałem OpenShot, był całkiem ok, tylko jeszcze trochę jeszcze niestabilny, ale od tego czasu już dużo minęło.

Czego oczekuję… hm… oczekuję tego żeby przedewszystkim działał stabilnie. Programy z którymi miałem doczynienia były często przeładowane i przez to potrafiły się zawiesić w trakcie tworzenia projektu a jak sie zapomniało zapisać projekt to skutek wiadomy… Czego jeszcze… kilku fajnych efektów przejść, tworzenie napisów końcowych, tworzenie tytułów, dodawanie podpisów do filmów, jakieś takie proste funkcje montażowe.