Program do obróbki zdjęć

Witam, szukam programu do obróbki zdjęć, który przerabiał by zdjęcia na rysunki do pokolorowania. Jest coś takiego w ogóle?

W sensie jak? Miałby za ciebie kolorować?

Gimp i Inkscape. Oba darmowe.

Chciałbym wydrukować chrześniakowi ksiażęczkę do pokolorowania. Przydałby się program, który usuwałby kolory ze zdjęć.

W Gimp-ie możesz usunąć kolory (Kolory --> Desaturacja -->desaturacja) a potem zastosować jakiś filtr, żeby wydobyć krawędzie obrazu.

Foto Sketcher.

@arnoldBoczek
Zależy ile Twój chrześniak ma lat. Jeśli jest mały, 3-5 lat, to do pokolorowania warto mu wydrukować kolorowanki z Internetu, bo ze zdjęć mogą być zbyt skomplikowane.

Ale jeśli jest starszy i chcesz go przy okazji ze względów sentymentalnych wciągnąć nieco w świat swoich zdjęć (może rodzinnych), to kolorowanki zrobione metodą, jak podał kolega @adamserce będą dobre. Ale pobawisz się w filtry>krawędzie i potem zrób z tego negatyw (kolory>odwróć), bo po samym wydobyciu krawędzi cały obraz będzie czarny, a krawędzie jasne. Stąd przeróbka na końcu na negatyw, bo inaczej zapłaczesz się ile tonera byś wywalił, a kolorować i tak nie byłoby, co. Dla poprawienia efektu pobaw się jeszcze w kontrast/jasność, aby jak najmniej było tła wypełniającego odcieniem szarości. Przed chwilą to sobie poćwiczyłem, więc wiem, jak wychodzi spod GIMPa.
Nie ćwiczyłem GIMPa nigdy dla takich zabaw, więc jeśli ktoś z kolegów wie, to może podpowie, jak w GIMPie zrobić opcję zwaną art-line: same linie i białe pola. Byłoby idealne do robienia kolorowanek.