Program do obsługi FAX

Witam, poszukuje programu który mi zastąpi tradycyjny FAX w biurze… Niestety stary już musi przejsć na emeryturę i nie opłaca mi się kupować nowego - wiadomo teraz wszystko idzie na mail, ale zdarzają się wyjątki i muszę mieć FAX.

 

  • Mam możliwość postawić komputer z modemem na PCI

  • Chciałbym, żeby było to oprogramowanie OpenSource

  • Najlepiej, żeby było na Linux

 

Ma ktoś jakiś pomysł a najlepiej coś sprawdzonego?

Może coś znajdziesz.

http://sourceforge.net/directory/communications/fax/os:linux/freshness:recently-updated/

Jest bardzo dużo usług faksu internetowego który działa po twojej stronie jak zwykły e-mail. Taka usługa ma tą zaletę że nie wymaga utrzymania linii telefonicznej. Sam dopiero przymierzam się do przejścia na takie rozwiązanie więc niestety żadnej sprawdzonej strony nie polecę. Nie wiem też jak wygląda sprawa prywatności takich połączeń, ale temat jest ciekawy i warty przemyślenia :wink:

No tak, tylko ja mam już numer i linię telefoniczną na ktorej jest fax/tel… Teraz pytanie jak Pan Kowalski wysyłając na numer np 22 555 55 55 przejdzie to na faks internetowy?

U Pana Kowalskiego nic się nie zmienia, wysyła fax jak zawsze i to z dużym prawdopodobieństwem na ten sam numer telefonu co dotychczas bo istnieje możliwość przeniesienia numeru - tak przynajmniej wyczytałem.

Jakby ktoś poszukiwał podaję link

 

http://ictfax.org/

 

oprogramowanie opensource