Program do obsługi karty TV DScaler - wyblakłe kolory

Witam!

Posiadam kartę telewizyjną Leadtek WinFast TV2000 XP Expert i dołączony do jej obsługi program Winfast PVR2 nie zadowala mnie, a co więcej po zainstalowaniu najnowszej wersji rozwala kodeki systemowe, do tego dochodzi brak obsługi monitora panoramicznego, usuwanie przeplotu w sposób powodujący skakanie obrazu (z 50fps robi się 25fps), słaba jakość nagranego materiału (również kwestia usuwania przeplotu).

Używam programu DScaler, można w nim oglądać TV w jakości takiej jaką oferuje domowy TV, z pełną płynnością, ponieważ przeplot jest usuwany “w locie” i mamy czysty płynny obraz 50fps, co więcej można nagrać obraz z przeplotem bez kompresji, a potem odpowiednim programem przerobić surowy materiał na film o jakości nieodbiegającej od wyświetlanej na żywo w TV.

Z powyższym programem mam jednak jeden poważny problem a konkretnie to dwa. W każdym razie najgorsze jest to że obraz jest po prostu wyblakły, pozbawiony w dużej mierze kolorów. Na Winfast PVR2 wygląda idealnie jeśli chodzi o kolory. Jeśli podbiję kolory w DScaler to jeden kanał jest OK, a inny znowu ma przesyt kolorów, Winfast PVR2 radzi sobie natomiast z każdym kanałem nawet bez dotykania opcji. To jest najgorsza wada jak dla mnie której nie potrafię przeskoczyć. Używam najnowszej wersji (4.1.15), jest jeszcze jedna eksperymentalna ale jej nie testowałem bo obawiam się o częste wywalanie błędów.

Drugi mniej ważny problem to dźwięk, na niektórych kanałach gdzie nie można uzyskać dźwięku stereo program w ogóle nie odtwarza dźwięku, z kolei Winfast PVR2 radzi sobie doskonale.

Da się rozwiązać jakoś powyższe problemy? Ewentualnie czy jest jakiś inny program do obsługi karty TV warty uwagi?

http://www.kastortv.org/index.php?page= … langue=eng

Dzięki program jest idealny :slight_smile:

Dopiszę jeszcze “dla przyszłych pokoleń” :smiley:

Ten program NISZCZY I MIAŻDŻY WSZYSTKO WOKOŁO! Do mojej karty nie ma niczego lepszego! Ma wszystko czego trzeba chyba każdemu, jeśli brakuje to można dograć własne pluginy i rozszerzać program o co się chce. Brak słów żeby opisywać, trzeba ściągnąć zainstalować i zobaczyć jaki daje obraz. IMHO to jest jedyny program do karty TV który jest wart uwagi, wszystko inne się chowa przy nim.

Dla zachęty nagrałem kawałek materiału z TV, usunąłem przeplot programem Virtualdub i proszę jaką mamy jakość: http://www.megaupload.com/?d=IX4OIGL7 (20MB)